Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Зниження ринкових ставок буде поступовішим
Чиста процентна маржа ледь знизилася з рекордно високих минулорічних показників.
Нарощення кредитного портфеля підтримує процентні доходи банків, хоча їхньою основою залишаються процентні платежі за безризиковими інструментами, передає Banker.ua з посиланням на звіт про фінансову стабільність від НБУ.
Зазначається, що зниження дохідності активів пригальмувала зміна їх структури на користь довших інструментів з вищою дохідністю, а вартість фондування є відносно сталою.
Якість кредитного портфеля поліпшується, відрахування в резерви – низькі. Адміністративні витрати зростають стримано, тож банки й надалі зберігають високу рентабельність. Хоча простір зниження ринкових ставок зберігається, надалі цей рух буде поступовішим, тож ризики для маржинальності банків знижуються. Різка зміна прибутковості найближчими роками малоймовірна.
Стійка прибутковість сприяє сталому нарощенню капіталу банками. Це дає НБУ змогу надалі впроваджувати регуляторні вимоги відповідно до європейських стандартів. Для комфортного виконання оновлених вимог запроваджено перехідні норми, які навіть збільшують спроможність банків нарощувати кредитний портфель. Ключові властиві банківській діяльності ризики залишаються помірними, а запас капіталу та ліквідності гарантують неперервність роботи банківської системи навіть в умовах затяжної війни. Банки й надалі визначають війну як ключовий системний ризик, що впливає на їхню поточну роботу та довгострокову стратегію розвитку.
Читайте також: На грані чи на грант: як міжнародні грантові програми сприяють розвитку українського бізнесу
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ застосував до 11 небанківських установ заходи впливу.
Коментарі (0)