Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Зниження ставок депозитів корелює зі зниженням інфляції – НБУ
Одним з ключових чинників, що визначають перспективи відновлення кредитування, є вартість ресурсу, який направляється на видачу позик, тобто вартість фондування банків. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.
“Якщо подивитися на статистику Національного банку за ставками строкових депозитів, помітно, як з II півріччя минулого року знижується їх рівень – якщо ще в серпні середня ставка по 3-місячним гривневим депозитами могла становити 15% річних, то вже в січні 2020 року вона знизилася до 13% річних”, – відзначає прес-служба.
“Тому ми бачимо, що поступово політика, спрямована на зниження інфляції, яку Національний банк проводив з 2015 року, сприяла і зниженню вартості фондування, а вартість фондування – це 2/3 від вартості позик. Але важлива і ціна ризику, яку банки закладають у вартість кредиту”, – пояснюють у Нацбанку.
Які фактори впливають на ціну ризику:
- недостатнє реформування судової системи, що не дозволяє повноцінно захистити права кредиторів;
- складність (а часом і неможливість) стягнення і реалізації застави;
- недостатня кількість прозорих і платоспроможних позичальників;
- для ринку іпотеки це ще й недостатня прозорість і урегульованість ринку нерухомості.
“Без усунення цих перешкод навіть подальше здешевлення фондування не дозволить реалізувати весь потенціал для відновлення кредитування в Україні”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в звіті “Опитування про умови банківського кредитування”, опублікованому Нацбанком України в січні, зазначено, що зниження процентних ставок в IV кварталі 2019 року сприяло зростанню попиту на кредити населення і бізнесу.
Коментарі (0)