Золото дешевшає після оновлення тритижневих максимумів

8 грудня вартість золота піднялася до максимальної позначки з 23 листопада на тлі новин про перспективи прийняття нового пакета заходів податково-бюджетного стимулювання в Сполучених Штатах.

Ціни на золото знижуються після досягнення тритижневого максимуму напередодні: падінню котирувань сприяє нова хвиля «вакцинного оптимізму» на ринках, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вранці в середу лютневий ф’ючерс на золото подешевшав до $1863,7 (-0,6%), в той час як вартість березневого ф’ючерсу на срібло впала на 1,2% і досягла $24,44.

Варто зазначити, що 8 грудня вартість золота піднялася до максимальної позначки з 23 листопада на тлі новин про перспективи прийняття нового пакета заходів податково-бюджетного стимулювання в Сполучених Штатах. Так, ціна лютневих ф’ючерсів на «жовтий метал» у вівторок піднялася до $1874.

За словами інвестаналітика XM Маріоса Хаджікіріакоса, пробивши рівень $1850 котирування золота продемонстрували «героїчне відновлення». Експерт зазначає, що зростання вартості «жовтого металу» в ці дні стало можливим за рахунок ослаблення долара і зниження реальних процентних ставок.

При цьому забезпечені золотом ETF-фонди вже четвертий тиждень поспіль фіксують посилення відтоку капіталу, а експерти JPMorgan прогнозують подальше зниження ціни на «жовтий метал» на тлі зникнення невизначеності після виборів в США і перспектив масштабної програми з вакцинації в 2021 році.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 685.0233 гривень, грам срібла оцінюється в 22.1933 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 931.0981 грн/грам, а паладію – 2 092.3678 грн/грам.

Читайте також: В Україні хочуть запровадити накопичувальні пенсії: що це означає для майбутніх пенсіонерів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними аналітичної компанії Metals Focus, безпрецедентні заходи зі стимулювання економіки можуть сприяти зростанню вартості «жовтого металу» в 2021 році до $2300.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)