Зростання долара на «сірому» ринку: банкіри пояснили, що буде далі

гривна, доллар

Як поводитиметься готівковий курс після зростання до рівнів 41-42,00 грн/$.

Зростання курсу долара на «сірому» ринку викликане панічними настроями і довго тривати не може. Про це у коментарі Інтерфакс-Україна заявила директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько, повідомляє Banker.ua.

За словами Ганни Золотько, ситуація на готівковому ринку спровокована панічними настроями на тлі подолання психологічної межі 40 грн/$.

«На сірому ринку продавці щодня тестують нові рівні і поки не зіткнулися з падінням попиту. Довго такі тенденції продовжуватись не можуть, проте складно сказати, на якій позначці зупиниться зростання і наскільки глибокою буде подальша корекція», – зазначила голова департаменту казначейських операцій Юнекс Банку.

Що ж до перспектив перегляду фіксованого курсу, то, за словами експерта, у поточній ситуації це навряд чи можливо.

«Він (фіксований курс – прим.ред.) залишатиметься на поточному рівні щонайменше до повної стабілізації на готівковому ринку», – каже Ганна Золотько.

Головний Telegram-канал банкірів

Костянтин Хведчук із банку «Південний», у свою чергу, зазначає, що в межах поточного дизайну валютної політики вплив офіційного курсу на готівковий сегмент є обмеженим.

Найближчими місяцями, на його думку, Нацбанк утримуватиме безготівковий курс гривні на рівні, близькому до фіксованого офіційного: пропозиція валюти на безготівковому сегменті збільшилася після корекції курсу, а обсягів готівкового ринку недостатньо для миттєвого безготівкового впливу.

На думку провідного експерта департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антона Курінного, незважаючи на те, що минулого тижня готівковий курс досягнув рівнів 41-42,00 грн/$, незабаром він повернеться до позначок 38-39,00 грн/$.

доллар

Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Віталія Ваврищука, найближчими тижнями готівковий курс гривні до долара з високою ймовірністю наблизиться до офіційного.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)