Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Вже понад 38 грн/$: у Нацбанку пояснили зростання готівкового курсу долара
Ослаблення української нацвалюти у парі з доларом розпочалося у небанківських обмінниках.
Істотне зростання готівкового курсу долара, яке спостерігається сьогодні в Україні, пов’язане з панічними настроями та «картковим туризмом». Про це у коментарі ЕП заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, повідомляє Banker.ua.
Послаблення української нацвалюти в парі з доларом почалося у небанківських обмінниках: якщо 5 липня «бакс» у пунктах обміну валют коштував 35,2/35,35 гривень, то вже 13 липня його курс становив 37,43/37,65 грн/$.
Проте, ця тенденція досить швидко поширилася і на банківські обмінники: деякі фінустанови вже встановлюють курс готівкового долара на рівні, що перевищує 38 грн/$.
У якості клочової причини стрибка курсу готівкової валюти в НБУ вказують рішення найбільших за кількістю клієнтів банків зрівняти свої курси за картковими операціями з готівковим курсом, що спровокувало виникнення дефіциту готівкової валюти в країні.
Тим не менш, у НБУ це рішення великих банків вітають, називаючи його необхідним кроком для боротьби з так званим «картковим туризмом».
«Припинення «карткового туризму» сприятиме уповільненню зниження міжнародних резервів, які сьогодні дозволяють безперебійно здійснювати оборонні закупівлі, імпорт продукції, розрахунки за кордоном тощо», – зазначає Юрій Гелетій.
На думку фахівця, спрогнозувати, яким буде курс долара в майбутньому, на сьогоднішній день неможливо через велику кількість факторів – від економічних до ситуації на фронті та обсягів міжнародної допомоги, що надходить в Україну.
«Хочу нагадати, що курс у готівковому сегменті валютного ринку може як послаблюватися, так і зміцнюватися – саме так і працює ринкове ціноутворення. Це ми бачили у перші місяці війни, це відбувалося у травні-червні», – каже заступник голови НБУ, додаючи, що ситуація зі зростанням курсу валют на готівковому ринку може змінитися і цього разу.
«Відповідна ситуація тимчасова та коливання зменшаться у міру насичення пропозиції», – зазначив Юрій Гелетій.
Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку голови служби продажів казначейських продуктів банку «Авангард» Юрія Крохмаля, падіння курсу європейської валюти до долара вплине на українських експортерів, які мають контракти в євро.
Коментарі (0)