Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банкіри очікують на зростання корпоративного кредитного портфеля – опитування
У січні-березні інтерес позичальників до бізнес-кредитів помітно впав.
2022 року обсяг корпоративного кредитування в Україні зростатиме, тоді як у роздрібному очікується падіння. Якість кредитного портфеля впаде в обох сегментах. Такий прогноз озвучили українські банкіри – учасники недавнього Опитування щодо умов банківського кредитування, проведеного НБУ, повідомляє Banker.ua.
За даними опитування, проведеного Нацбанком, в умовах воєнного часу настрої у лавах банкірів щодо динаміки кредитування суттєво змінилися.
Так, у І кварталі респонденти відзначили:
- різке падіння попиту на кредити з боку фізичних та юридичних осіб;
- рекордне посилення стандартів кредитування;
- дуже низький рівень схвалення заявок.
Зокрема, інтерес позичальників до бізнес-кредитів у I кварталі значно скоротився: найбільший спад, за даними респондентів, спостерігався щодо довгострокового кредитування плюс менше стали звертатися за позиками в іноземній валюті. Представники малого та середнього бізнесу також суттєво знизили активність у зазначений період.
Частково попит на бізнес-кредити у січні-березні 2022 року посилювався на тлі потреби в оборотному капіталі, реструктуризації боргу та внутрішньому фінансуванні.
Істотне посилення стандартів корпоративного кредитування більшою мірою торкнулося довгострокових позик, валютних позик та кредитів великого бізнесу.
Крім того, у І кварталі банкірами було зафіксовано різке зниження попиту на кредити з боку населення. Сталося це, за словами співрозмовників НБУ, на тлі скорочення заощаджень та зменшення витрат на товари тривалого споживання.
Також у I кварталі 2022 року учасники опитування відзначили зростання всіх видів ризиків, насамперед – кредитного та операційного.
На думку представників банків, які взяли участь в опитуванні, попит на кредити в найближчій перспективі не відновиться (виняток може становити лише сегмент МСП), а всі види ризиків посиляться.
Зростання обсягу корпоративного кредитування за наступні 12 місяців прогнозують 46% респондентів, тоді як на падіння роздрібного кредитування ставить більшість учасників опитування. Якість кредитного портфеля, на думку респондентів, погіршиться в обох сегментах.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що НБУ змінив порядок надання кредитів рефінансування для підтримки ліквідності банківських установ.
Коментарі (0)