Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чи варто очікувати на зростання курсу долара до 40-50 грн/$: у ПриватБанку озвучили прогноз
У ПриватБанку назвали головну мету підвищення облікової ставки НБУ до 25% річних.
Причин для зростання курсу долара в Україні не лише до 50 грн/$, а й навіть до 40 грн/$ на сьогоднішній день немає. Про це в інтерв’ю українському Forbes заявив СЕО ПриватБанку Герхард Беш, повідомляє Banker.ua.
Через те, що населенню та бізнесу України досі заборонено вільно купувати валюту, прогнозувати, яким може бути попит на долари та чи є передумови для нових стрибків курсу досить складно.
«З іншого боку, я не бачу жодних причин для різкого зростання курсу не лише до 50 грн/$, а й навіть до 40 грн/$», – зазначає Герхард Беш.
За словами СЕО ПриватБанку, фінустанова свідомо вирішила не поспішати з підвищенням курсу конвертації гривні в долари та інші валюти після рішення регулятора відмовитись від фіксації роздрібних курсів.
«На ринку був дуже серйозний ажіотаж, тому ми хотіли простежити за його реакцією і вже потім, коли ситуація стабілізувалася і курсоутворення перестало бути спекулятивним, теж стали наближатися до ринкових рівнів», – пояснюють у Приваті.
Поступовий рух Нацбанку до ринкового курсоутворення Герхард Беш називає правильним. За його словами, цей крок є важливим для утримання всієї банківської системи у стабільному стані.
Щодо рішення НБУ про підвищення облікової ставки до 25% річних, то це, зазначає глава ПриватБанку, стало наступним важливим кроком регулятора до повернення ринкового управління фінансовою системою (після проведених два тижні тому змін у роботі валютного ринку).
За словами Герхарда Беша, різке підвищення ставки було необхідним на тлі посилення інфляції, скорочення валютних резервів та ризику подальшої доларизації української економіки.
«Головна мета – зробити прибутковість гривневих заощаджень привабливішою. Звичайно, прямого ефекту такого рішення на депозитні ставки та вартість нових кредитів не буде. Банк оцінює можливі наслідки та розглядає подальші кроки», – зазначив керівник держбанку.
Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, на думку президента АУБ, підвищення облікової ставки до 25% може призвести до незворотних наслідків для банківської системи країни.
Коментарі (0)