Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банкіри прогнозують рекордне зростання попиту на бізнес-кредити: опитування НБУ
На думку 92% учасників опитування, найближчого року очікується збільшення обсягу кредитування домогосподарств, тоді як 79% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля корпорацій.
Банкіри, які взяли участь в опитуванні НБУ щодо умов банківського кредитування, прогнозують рекордне зростання попиту на бізнес-позики, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
Нацбанк опублікував результати щоквартального «Опитування про умови банківського кредитування», яке проводилося з 17 вересня до 8 жовтня.
За даними дослідження, учасниками якого стали кредитні менеджери 24 банків, у липні-вересні 2021-го в Україні спостерігався стійкий високий попит на іпотеку, зниження відсоткових ставок за кредитами та зростання потреб підприємств у капінвестиціях та оборотному капіталі.
Плюс у ІІІ кварталі підприємці продовжували активно цікавитися кредитами для МСП, гривневими та короткостроковими позиками.
Крім того, додають у НБУ, у липні-вересні зростав рівень схвалення заявок і тривало пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу, тоді як боргове навантаження домогосподарств у цей період оцінюється банкірами як найнижче за всю історію спостережень.
Затребуваними в ІІІ кварталі залишалися і кредити для населення, переважно іпотечні.
Відсотковий та кредитний ризики в зазначений період зростали, тоді як ризик ліквідності, навпаки, скоротився.
На думку 92% учасників опитування, найближчого року очікується збільшення обсягу кредитування домогосподарств, тоді як 79% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля корпорацій.
«Очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу рекордно високі з 2016 року», – наголошується у повідомленні НБУ.
До кінця року банкіри очікують на зростання всіх видів ризику, переважно – відсоткового.
Читайте також: Від оплати рахунку в ресторані до золотих злитків: які додаткові послуги пропонують українські банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що обсяг кредитування в рамках програми «5-7-9%» сягнув 66,9 млрд гривень: банки видали українським підприємцям 25 500 доступних бізнес-позик.
Коментарі (0)