Зростання ВВП України: Нацбанк різко погіршив прогноз на 2022 рік

графики

Прогноз зростання було переглянуто через вплив на економіку країни низки негативних факторів.

Наслідки пандемії та напружена геополітична обстановка – ці фактори не дозволять українській економіці у 2022-му зрости на 3,8%, повідомляє Banker.ua з посиланням на прогноз Нацбанку.

За підсумками поточного року ВВП України зросте не на 3,8%, як було зазначено у жовтневому прогнозі регулятора, а на 3,4%. Прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту було переглянуто у бік зниження через вплив на українську економіку низки негативних факторів.

Так, зазначають у НБУ, потенціал зростання у 2022-му буде обмежений за рахунок впливу на економіку наслідків коронакризи, які, незважаючи на згасання пандемії COVID-19, залишатимуться для України цього року досить відчутними.

Крім того, у першому півріччі гальмуватиметься зростання ВВП країни через дефіцит сировини і значні ціни на енергоносії.

Ключовим негативним чинником для вітчизняної економіки в найближчі 12 місяців буде напружена геополітична обстановка, що негативно впливатиме на настрої інвесторів.

Водночас, зростанню ВВП України цього року сприятимуть сприятливі умови торгівлі та попит споживачів.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до прогнозу на наступні два роки, то, за словами аналітиків НБУ, зростання економіки у 2023-2024 роках на тлі стабілізації геополітичної обстановки, збереження сприятливих умов торгівлі, вичерпання ефектів пандемії та подальшого зростання глобальної економіки прискориться приблизно до 4% на рік.

Також регулятор оцінив зростання реального ВВП України у 2021 році в 3%. Як повідомляється в публікації на сайті Нацбанку, економічне зростання минулого року зафіксоване завдяки рекордному врожаю, нарощуванню інвестицій та сталому споживчому попиту.

При цьому відновлення економічних показників, зазначають у НБУ, було не таким швидким, як очікував регулятор. Перешкоджали більш інтенсивному зростанню ВВП країни минулого року такі фактори, як втрати, спровоковані пандемією, негативний вплив слабких урожаїв 2020 року, зростання цін на енергоносії, стрімка фіскальна консолідація та недостатньо швидке відновлення сектору послуг.

НБУ

Читайте також: Гроші назад: який кешбек пропонують українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Правління НБУ ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 10% річних. Це рішення покликане нівелювати вплив низки проінфляційних ризиків та забезпечити стійке зниження інфляції в Україні до цілі НБУ, встановленої на рівні 5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)