Звітність небанківських фінансових установ тестується Нацбанком

З 2 березня розпочалось тестування Національним банком процесу подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ), регулювання та нагляд за якими з 1 липня 2020 року перейде до НБУ від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг в межах проєкту “спліт”. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку України.

Тестове подання звітності дозволить НФУ адаптуватися до формату подання даних, який використовується в НБУ, при цьому перелік звітних показників залишатиметься незмінним до кінця 2020 року. Протягом тестового періоду (до 1 липня 2020 року) спеціальний ресурс Національного банку для подання звітності portal.bank.gov.ua (далі – вебпортал) буде функціонувати в режимі отримування, перевірки звітності, надання протоколів помилок.

Тестова звітність буде подаватись за 4 квартал 2019 року. Термін подання тестової звітності не обмежений існуючими нормативно-правовими актами. Для зручності НФУ, на сайті Національного банку розміщено реєстр показників тестових файлів звітності та основні вимоги до їх формування, у тому числі:

  • описи показників та контролів до цих показників;
  • довідники для формування показників із переліком метрик (вимірів);
  • описи параметрів (можливих розрізів інформації);
  • некласифіковані реквізити показників;
  • xsd-схеми звітних файлів;
  • інструкції по формуванню звітності та щодо REST API (доступно через посилання на вебпорталі).

    Поступово буде відбуватись адаптація існуючих форм звітності до формату даних НБУ та розміщення відповідних реєстрів на сайті. Це дозволить провести тестування за всією сукупністю звітних показників та найбільш ефективно розпочати подання звітності небанківськими фінансовими компаніями до Національного банку з 1 липня 2020 року.

Нагадаємо, страховий ринок України, відповідно до нової законодавчої бази, розробленої в рамках “спліта”, повноцінно почне працювати з 1 січня 2021 року. За деякими нормами буде передбачений перехідний період.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)