A
A
 

МНЕНИЕ ЭКСПЕРТА:

02.12.2013
Украинские банки продолжают привлекать депозиты. Об этом свидетельствуют данные НБУ. Так, в ноябре нынешнего года произошел дальнейший рост остатков депозитов, привлеченных банками в национальной валюте, на 1,5 % (с начала года - на 25,2%), что способствовало увеличению их общего объема на 0,8 % (с начала года - на 14, 1%) - до 648 млрд. грн.
 
Начальник управления развития
Union Standard Bank
Union Standard Bank

Як розмістити свій вклад надійно? Дане питання щоденно задають мільйони українців. Дійсно, розібратися пересічній людині в десятках пропозицій дуже складно.

Насамперед, слід пам’ятати класичне розуміння надійності банку: здатність фінансової установи постійно забезпечувати ефективну діяльність, протистояти зовнішньому і внутрішньому впливу, а також зберігати можливість виконувати свої зобов’язання вчасно і в повному обсязі.

Тобто не показник валюти балансу, не розмір активів, пасивів, власного капіталу чи прибутковість вказують на надійність банку, а лише можливість вчасно і в повному обсязі виконати всі прийняті на себе зобов’язання.

 Діяльність комерційного банку підлягає постійному впливу зовнішніх та внутрішніх факторів, що в певній мірі визначають рівень його надійності. Також надійність банку напряму залежить від якості фінансового та організаційного менеджменту, ефективності маркетингу, характеру взаємовідносин з інсайдерами. 

Виходячи із реалій сьогодення - із нестабільного середовища, в якому функціонує банківська система України, можна впевнено казати, що найбільш надійними є банки, які мають прозору структуру власників  та переслідують класичну стратегію діяльності. Ті, які не використовують ризикових фінансових інструментів, не лобіюють інтереси конкретних бізнесових груп, є політично нейтральними та здійснюють якісне управління ризиками. Не потрібно забувати також про об’єктивні речі: чим більше ризиків містить фінансовий інструмент, тим більш він дохідний. Тому кожному клієнту потрібно вибирати для себе найбільш прийнятне співвідношення дохідності і ризиків.


 2075 

*Ваше имя:

(максимально 40 символов)
E-mail:
*Текст:

(максимально 4000 символов)
Введите код с картинки:

Электронный адрес друга:

КОММЕНТАРИИ:


 

Новости Svitnews
Новости JOIN