A
A
 

МНЕНИЕ ЭКСПЕРТА:

18.03.2015
Нацбанк вместе с правительством могут принять решение об отзыве ограничений на снятие вкладов, заявил на днях президент Украины Порошенко. Насколько отмена ограничений на снятие депозитов позволит увеличить приток средств населения в банки? Какие еще решения положительно скажутся на повышении доверия к банкам?
 
аналитик банковского сектора
группа ICU
группа ICU

Скасування обмежень щодо зняття депозитів матиме на меті підвищити довіру до банківського сектору в цілому та стимулювати населення активніше розміщати вклади. На даний момент існує нездорова ситуація, коли розмістивши, скажімо, 10 тис. доларів, вкладнику потрібно потім не один раз приходити за своїм вкладом через обмеження граничної суми, які можна отримати. Безумовно, такі заборони необхідні тим фінансовим установам, які переживають проблеми з ліквідністю й, у зв’язку з цим, не спроможні виконувати свої зобов’язання.

В той же час, вважаю, що зараз слушний час, щоб цивілізувати депозитний ринок й ввести справжні строкові депозити. На сьогоднішній день, фактично всі депозити є  до запитання, адже вкладники можуть розірвати договір в будь-який момент. Гадаю, варто законодавчо розділити поточні, ощадні та строкові депозити, що дозволить банкам зменшити свої ризики та більш ефективно керувати своєю ліквідністю.
 


 1763 

*Ваше имя:

(максимально 40 символов)
E-mail:
*Текст:

(максимально 4000 символов)
Введите код с картинки:

Электронный адрес друга:

КОММЕНТАРИИ:


 

Новости Svitnews
Новости JOIN