До держбюджету надійшло 10 млрд грн акцизного податку

Ці надходження акцизного податку становлять 120,3% показника доходів.

За серпень 2023 року до загального фонду держбюджету України  надійшло акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у сумі 10 млрд грн, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Державної податкової служби.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з даними ДПС, 10 млрд грн надходжень акцизного податку становлять 120,3% показника доходів, доведеного Міністерством фінансів (додатково надійшло 1,7 млрд грн), та на 2,3 млрд грн, або на 29,5%, перевищує надходження у серпні минулого року.

Виконання показників доходів досягнуто за рахунок додаткових надходжень з вироблених в Україні товарів:

  • тютюнових виробів — на 1,6 млрд грн;
  • лікеро-горілчаної продукції — на 0,4 млрд грн.

“За рахунок перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обов’язку сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, суттєво збільшились доходи місцевих бюджетів з цього податку”, – зазначили в податковій.

Тож, у січні – серпні 2023 року середньомісячна сума сплати 5% акцизного податку виробниками та імпортерами становить 638 млн грн, що у 2,6 раза більше середньомісячних показників січня — квітня 2022 року.

Читайте також: Ринок праці фінансистів: поточна ситуація та виклики.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що уряд пропонує збільшити видатки держбюджету на 328,5 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)