Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
COVID-19 атакує економіку: в Capital Times показали 3 сценарії для України
Економіка сьогодні переживає унікальне поєднання відразу двох шоків, заявляють в Capital Times.
Аналітики Capital Times склали макроекономічний прогноз для України на 2020-23 роки, представивши 3 сценарії розвитку подій: базовий, песимістичний і оптимістичний, передає Banker.ua.
За словами експертів, криза, спровокована спалахом коронавірусу COVID-19, оголила накопичені країнами проблеми з доларовою ліквідністю в фінансовій системі, а також борговими проблемами корпорацій. Тепер вона переходить з фінансового сектора в реальну економіку.
В Capital Times зазначають, що економіка сьогодні переживає «унікальне поєднання відразу двох шоків»: по-перше, йдеться про падіння попиту в умовах карантину, а, по-друге, про зниження пропозиції товарів, викликане зупинкою підприємств і порушенням логістики.
У зв’язку з цим аналітики представили 3 сценарії розвитку подій і розповіли, як вони можуть вплинути на українську економіку.
Згідно з першим, базовим сценарієм, ситуація з поширенням коронавірусу зачепить тільки I і II квартали. При цьому падіння ВВП України сягне 4%, інфляція виросте до 10,5%, доларовий ВВП України знизиться на 9,9% і сягне $139,4 млрд., а валютні резерви НБУ скоротяться до $18,6 млрд. Середньорічний курс нацвалюти, відповідно до цього сценарію, за підсумками року складе 30,3 грн/$ (пік 35 грн/$). За умови збереження помірної фіскальної і монетарної політики НБУ і Мінфіном базовий сценарій передбачає відновлення співпраці з МВФ і початок економічного підйому в I кварталі 2021 року.
Песимістичний сценарій, на думку експертів Capital Times, досить імовірний через «високу невизначеність по глибині світової економічної кризи». Даний варіант розвитку подій передбачає падіння ВВП України на 10%, зростання інфляції до 16,5%, скорочення валютних резервів до $10,1 млрд. і зниження доларового ВВП України на 17,2% до $128,2 млрд. Середньорічний курс гривні при цьому складе 32,6 грн/$ (пік 45 грн/$). Згідно з цим сценарієм, через сильну девальвацію нацвалюти, відсутність домовленості з МВФ, а також за умови надлишкового монетарного або фіскального стимулювання економічний підйом почнеться не раніше II півріччя 2021 року.
Представили аналітики Capital Times і оптимістичний сценарій, згідно з яким пік кризи може припасти на II квартал поточного року. Далі слід очікувати швидкого відновлення економіки і підписання нової програми співпраці з МВФ. Так, згідно з цим сценарієм, реальний ВВП України не зміниться, в той час як доларовий знизиться на 2,8% до $150,5 млрд. Валютні резерви НБУ скоротяться до $20,1 млрд, а інфляція виросте до 6,3%. Курс гривні за підсумками року складе 28,5 грн/$ з піком 32 грн/$. Економічного ж підйому можна буде очікувати вже в IV кварталі поточного року.
Читайте також: Скільки коштуватиме долар, якщо карантин продовжать до літа: прогноз
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Офіс президента озвучив прогноз падіння української економіки на тлі поширення коронавірусної інфекції. За словами заступника голови ОП Юлії Ковалів, в 2020 році, при оптимістичному сценарії поширення СOVID-19 слід очікувати падіння 5% ВВП.
Коментарі (0)