5 «структурних маяків» від МВФ: що доведеться зробити Україні для отримання наступних траншів

Перелік «структурних маяків» для отримання траншів кредиту від МВФ включає банківсько-фінансовий, енергетичний, судовий, фіскальний і «антивірусний» блоки.

Нова програма співпраці України з МВФ повинна бути затверджена Радою директорів Фонду в кінці травня – початку червня, а перший транш у розмірі $1,9 млрд може надійти на рахунки НБУ за пару днів після підписання документа. Але для отримання наступних траншів Україні потрібно буде виконати кілька умов, так званих «структурних маяків». Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Українські новини.

Перелік «структурних маяків», як повідомляється в публікації, складається з наступних блоків: банківсько-фінансовий, енергетичний, судовий, фіскальний і пов’язаний з COVID-19.

«Енергетичний» блок включає необхідність зміни статуту НАК «Нафтогаз України» відповідно до норм ОЕСР, а також спрощення процедури зміни постачальників газу в нових договорах на надання комунальних послуг.

«Судовий» блок передбачає зміну процедури конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя на законодавчому рівні.

Що стосується «фіскального» блоку, то тут йдеться про необхідність розробки до осені механізму, що дозволяє податковій та митній службам з 2021 року працювати як єдиним юрособам (на сьогоднішній день кожне територіальне управління працює як окрема юридична особа).

«Банківський» блок включає необхідність затвердження НБУ плану роботи з проблемними активами держбанків (до літа), а також посилення процедури врегулювання та ліквідації заборгованості пов’язаних осіб.

«Антивірусний» блок передбачає проведення аудиту бюджетних коштів, витрачених на боротьбу з COVID-19, навесні 2021 року.

Читайте також: Анна Лаєвська («Інтергал-Буд»): «Ринок України руйнує не хвороба, а паніка»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами президента України Володимира Зеленського, $5 млрд, виділені в рамках кредитної програми stand-by, направлять на підтримку бюджету країни і збереження платіжного балансу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)