50% банківських відділень готові працювати під час блекауту

Нацбанк підбив підсумки роботи банківської системи в умовах війни

Попри бойові дії та ракетні обстріли, обсяг гривневих коштів населення в банках за минулий рік збільшився на 18,8%, а коштів бізнесу – на 11,9%, передає Banker з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

Незважаючи на значні відрахування в резерви, банківський сектор отримав 24,7 млрд грн прибутку за результатами 2022 року.

Банки зберігають значний запас капіталу і зможуть використати його для нівелювання ризиків. Норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу банків майже вдвічі перевищує мінімальне значення (19,7% проти 10%).

Під загрозою тривалого блекауту внаслідок енерготерору з боку рф банки об’єдналися в проєкт POWER BANKING, аби забезпечити безперервність роботи банківської системи та доступ клієнтів до фінансових послуг за будь-яких умов.

“Сьогодні POWER BANKING – це не лише назва проєкту, який ми спільно з банками запустили кілька місяців тому. Це – нова філософія банківського сектору: потужного, незламного та соціально відповідального”, – сказав Голова Національного банку Андрій Пишний.

Читайте також: П’ять перешкод для випуску CBDC. Переклад статті FT

І наразі навіть у випадку тривалого блекауту понад 2300 відділень – з генераторами та резервними каналами зв’язку – готові приймати клієнтів у 380 населених пунктах по всій Україні. Це 50% від загальної кількості банківських відділень (крім непрацюючих та тих, що знаходяться на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії).

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банки видали пільгових кредитів для бізнесу ще на 440 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)