«Американські гірки» на ринку нафти: ціни на Brent і WTI зростають після обвалу напередодні

У Суецькому каналі «застрягли» танкери з сировиною на суму понад $400 млн: 7 із заблокованих судів перевозять 6,3 млн барелів нафти.

Різкі цінові коливання на ринку нафти тривають: після 4%-го падіння напередодні «чорне золото» дорожчає в межах 1%. Проте, ціни можуть продемонструвати зниження за підсумками третього тижня поспіль, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, травневі ф’ючерси на Brent вранці 26 березня подорожчали до $62,48 за барель (+0,86%), тоді як вартість ф’ючерсів на WTI зросла до $59,22 (+1,13%).

Висока волатильність на ринку нафти сьогодні викликана побоюваннями трейдерів щодо найближчих перспектив відновлення попиту на сировину на тлі пандемії і ситуацією в Суецькому каналі, де днями сів на мілину контейнеровоз Ever Given, заблокувавши один з найбільш завантажених морських торговельних шляхів – через Суецький канал проходить 15% всіх поставок нафти морем.

Так, зараз в каналі «застрягли» танкери з сировиною на суму понад $400 млн: 7 із сотні заблокованих судів перевозять 6,3 млн барелів нафти.

Незважаючи на нестабільну ситуацію і надмірну «рухливість» цін, багато аналітиків, як і раніше, очікують на зростання вартості нафти і нового ралі на ринку сировинних товарів.

У той же час, деякі експерти свої сміливі прогнози «відкликають». Наприклад, стратеги BofA, які ще зовсім недавно припускали подорожчання «чорного золота» до $100 за барель, сьогодні зазначають, що для такого зростання цін буде потрібен якийсь час і відновлення попиту в більш широкому масштабі.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що недавній розпродаж на ринку нафти не викликав у експертів і учасників ринку особливого занепокоєння: аналітики продовжують ставити на подальше подорожчання сировини і очікують на квітневе засідання ОПЕК+, під час якого буде вирішено долю видобутку в травні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)