Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Мін’юст: Два банки відключилися від Системи автоматичного арешту рахунків боржників
У відомстві назвали ймовірну причину небажання банкірів підключатися до Системи.
Банківські установи України не поспішають підключатися до Системи автоматичного блокування коштів на рахунках боржників. Про це Укрінформу повідомив заступник голови Мін’юсту Андрій Гайченко, повідомляє Banker.ua.
За даними Мін’юсту, до Системи, яка дозволяє автоматично блокувати кошти на рахунках боржників, сьогодні підключено 20 банківських установ.
Серед них державний ПриватБанк, Альфа-Банк, Кредобанк, банк «Український капітал», Райф, Таскомбанк, Конкорд банк, Ідея Банк, Універсал Банк, банк «Восток», Агропросперіс Банк, Банк Авангард, ПроКредит Банк, Оксі Банк, Укрсиббанк, МетаБанк, ІндустріалБанк, ОТП Банк, Радабанк та банк «Львів».
Варто зазначити, що в Україні на сьогоднішній день працює 71 банківська установа.
«Банки не поспішають підключатися (до Системи – прим.ред.), навіть 2 вже відключилися», – зазначають у відомстві.
Андрій Гайченко припустив у ході бесіди, що клієнти дали знати банкам, що «їм це не потрібно», і що вони воліли б, щоб фінустанова отримувала ухвалу про арешт коштів «на папері».
Таким чином, додає чиновник, боржник матиме час на виведення коштів з рахунку.
АСВП (автоматизовану систему виконавчого провадження) було повноцінно запущено 6 липня минулого року. Порядок арешту коштів на банківських рахунках боржників затверджено Наказом Мін’юсту №1061/5.
При цьому важливо знати, що ця процедура не передбачає автоматичного списання коштів з рахунків – лише арешт, нагадують у відомстві.
Так, Наказ Мін’юсту №1061/5 дозволив спростити процедуру комунікації й взаємодії між виконавцями та фінустановами за допомогою АСВП.
Перевірити наявність боргів громадяни можуть, скориставшись ресурсами АСВП, Єдиного реєстру боржників, «Дією» та порталом Онлайн-дім юстиції.
Читайте також: За досягнутою мрією прийде нова, ще глобальніша: як Василь Хмельницький створює бізнес майбутнього в Україні
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що користувачами сервісу «Дія» вже є понад 12 млн людей.
Коментарі (0)