Аукціони з розміщення військових ОВДП: Мінфін продав облігацій на 5,6 млрд грн

рабочее место

Продаж паперів, номінованих у європейській валюті, приніс держбюджету €143 млн.

5 квітня Мінфін запропонував інвесторам 3 випуски ОВДП (2 гривневі та 1 у євро), поповнивши бюджет на 5,6 млрд гривень, повідомляє Banker.ua.

За даними прес-служби Міністерства фінансів, за підсумками сьогоднішніх ОВДП-аукціонів надходження до державного бюджету України становили 5577 млн гривень.

Так, 5 квітня Мінфін запропонував інвесторам три випуски військових ОВДП: два гривневі та один, номінований у євро.

Внаслідок розміщення гривневих паперів, термін обігу яких становить півроку, відомство забезпечило надходження до держбюджету на рівні 740 млн гривень. Середньозважена ставка доходності за даним випуском становила 10%.

Крім того, Міністерство сьогодні розміщувало облігації внутрішньої держпозики, номіновані у гривні, термін обігу яких становить 1,3 роки. Ставка прибутковості за цими ОВДП склала 11%, а в результаті їхнього продажу відомство поповнило бюджет на 223 млн грн.

Також 5 квітня Мінфін пропонував інвесторам цінні папери, номіновані у європейській валюті. Такі облігації сьогодні розміщувалися під 2,5%, а їхній продаж приніс держбюджету €143 млн.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, за даними НБУ, інвестиції у військові ОВДП на сьогоднішній день здійснили понад 4000 фізичних та юридичних осіб в Україні.

Станом на 4 квітня облігацій внутрішньої держпозики, що розміщуються з метою безперебійного забезпечення фінансових потреб держави у воєнний час та для підтримки військовослужбовців України, було куплено на суму понад 4,8 млрд гривень і майже $1,6 млн.

Національний банк закликав усіх потенційних інвесторів долучатися до підтримки державного бюджету України й надалі. Таким чином у громадян та бізнесу з’являється можливість зберегти та примножити власні кошти в умовах воєнного стану.

документы

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у березні 2022-го українські банки збільшили вкладення в облігації внутрішньої держпозики на 11 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)