За 11 місяців банки видали іпотечних кредитів на 8 млрд гривень – НБУ

недвижимость

90% нових іпотечних договорів, підписання яких відбулося у листопаді минулого року, припадає на 5 банків.

За 11 місяців 2021 року банки допомогли купити житло 9700 українських сімей: обсяг іпотечного кредитування в січні-листопаді досяг 7,9 млрд гривень, повідомляє Banker.ua.

Із січня до листопада вітчизняні банки видали іпотечних позик майже на 8 млрд гривень: у грошовому вимірі кредитування на купівлю житла в Україні у зазначений період зросло у 2,4 рази. Щодо кількості укладених договорів, то показник 11 місяців 2021 року перевершив результати січня-листопада 2020-го майже вдвічі.

Що ж до підсумків листопада, то в останній місяць осені минулого року банківські установи прокредитували українців, які звернулися за іпотекою, на 845 млн гривень. На первинному ринку середньозважена ставка у листопаді становила 15,5%, тоді як на вторинному – 13,5% (з початку року ставки знизилися на 1,4 відсоткового пункту для первинки та на 0,4 в. п. для вторинки).

Головний Telegram-канал банкірів

Число іпотечних договорів, підписаних 22 українськими банками у листопаді-2021, склало 1025. Середня сума, зафіксована в рамках однієї угоди, протягом місяця зросла до 824,8 тисяч гривень (у жовтні показник становив 803,9 тис. гривень).

Як і раніше, попит позичальників зосереджено переважно на вторинному ринку: близько 90% всіх іпотечних кредитів, виданих у листопаді, було надано на придбання «квадратних метрів», що побували в експлуатації.

Як зазначається у свіжому опитуванні банків щодо обсягів іпотечних кредитів, наданих населенню, цей ринок залишається вкрай концентрованим: 90% нових договорів підписали п’ять найбільш активних банківських установ.

блокнот с логотипом НБУ

Читайте також: За досягнутою мрією прийде нова, ще глобальніша: як Василь Хмельницький створює бізнес майбутнього в Україні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що банківські установи отримали від українців 1943 заявки на участь у програмі доступного іпотечного кредитування. З них 1417 запитів схвалено.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)