Згодом банки все більше нагадуватимуть сучасні фінтех-компанії – голова Ощаду

virtual computer

Про зближення в бізнес-моделях фінтех-компаній та традиційних банків сьогодні говорить багато хто.

У майбутньому традиційні банки все більше будуть схожі на сучасні фінтехи. Про це Legalhub заявив голова Ощадбанку Сергій Наумов, повідомляє Banker.ua.

Відповідаючи на питання про майбутнє українських банківських установ зокрема, на тлі розвитку фінтех-компаній, керівник Ощаду зазначив, що про зближення у бізнес-моделях фінтех-компаній та традиційних банків останнім часом говорить багато хто.

Так, зазначає у коментарі Сергій Наумов, класичні банки сьогодні успішно розвивають високотехнологічні сервіси, тоді як фінтехи ​​усвідомлюють, що клієнтам не вистачає «фізичної присутності», і думають про те, щоб перестати бути повністю віртуальними.

На думку голови Ощаду, традиційні банки мають майбутнє, але згодом вони все більше будуть схожі на сучасні фінтехи.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до поточного стану банківського сектору України, то, зазначає Сергій Наумов, події на ринку у 2021-му розвивалися різновекторно.

Так, негативний вплив на економіку країни мали фактори, пов’язані з пандемією, а також висока інфляція та зростання цін на енергоносії. Водночас, банківська система продовжувала працювати стабільно навіть за умов кризи.

Зберегти довіру клієнтів, зазначає керівник Ощадбанку, вдалося завдяки змінам у банківському секторі, здійсненим після кризи 2014-2015 років. За його словами, масових дефолтів за бізнес-кредитами вдалося уникнути завдяки оновленим стандартам управління ризиками, а фінансові результати було покращено банками завдяки привабливим умовам фондування.

Так, зазначає Сергій Наумов, Ощаду в 2021-му вдалося суттєво наростити як відсоткові, так і комісійні доходи: за підсумками року сума операційного прибутку банку становила 5,6 млрд гривень, що стало рекордом за весь час роботи фінустанови.

teamwork in office

Читайте також: Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чистий прибуток Ощадбанку в 2021-му склав 1,1 млрд гривень: це значно більше, ніж планувалося заробити спочатку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)