Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?

7 карток, 29 Березня 2024
1
Кажуть, із 1 січня відбулися зміни у роботі ФОП?

Так, з 1 січня 2022 року всі ФОП 2, 3 та 4 груп, що працюють у сфері харчування, обслуговування та роздрібної торгівлі, зобов’язані використовувати у своїй роботі реєстратори розрахункових операцій або РРО. Це означає, що РРО почнуть користуватися навіть інтернет-магазини, кіоски, ресторани, кафе, туристичні агенції та інші невеликі бізнеси по країні.

Головний Telegram-канал банкірів
2
А чому бізнесу так важливо використовувати РРО?

Основне завдання ухваленого законопроєкту – виведення української економіки з тіні. Його автори стверджують, що багато підприємців, які не використовують РРО, занижують оборот, що дозволяє їм залишатися на спрощеній системі оподаткування. Це означає, що такі бізнеси сплачують податків менше, ніж їхні конкуренти з тієї ж сфери, що працюють за загальною системою.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, фіскальники не ставлять за мету зловити на ринку продавця, який ухиляється від сплати податків. Законопроєкт створено для того, щоб відокремити великий бізнес від ФОП, а також захистити права українського споживача.

3
Ок, я ФОП, що мені робити?

Якщо ви є ФОП, платником податків 2, 3 і 4 груп, то вам потрібно придбати РРО або використовувати його програмний варіант – ПРРО. Такі програми можна встановити на ноутбук, планшет і навіть смартфон. Після покупки клієнт зможе отримати електронний чек на електронну пошту або в месенджер, також чек можна генерувати за допомогою QR-коду на смартфоні. До речі, програма сумісна з 1С та іншими CRM-системами.

4
Де я можу завантажити таку програму?

Державна податкова служба України розробила свою програму, яку можна скачати абсолютно безкоштовно на сайті організації. Вона адаптована під ОС Windows та Android. Також є й комерційні аналоги від різних українських компаній.

5
Як зареєструвати програмну касу?

Для початку необхідно отримати кваліфікований електронний підпис, а лише потім встановити обране програмне забезпечення на свій смартфон, ноутбук або планшет. Наступний крок – заповнення форми «Повідомлення про надання інформації про кваліфікований сертифікат відкритого ключа» у своєму електронному кабінеті та отримання квитанції. Далі необхідно подати реєстраційну заяву (форма №1-ПРРО) через електронний кабінет і отримати квитанцію з фіскальним номером. Останнім кроком залишається запровадити наявні товари до ПРРО.

6
Якось багато процедур. А чи можу я не використовувати РРО?

Від використання РРО звільняються лише ФОП, які відносяться до 1 групи платників єдиного податку, а також підприємці, які мають можливість приймати платежі у безготівковій формі, тобто на ФОП-рахунок, банківським переказом або через касу банку. Також можуть не використовувати РРО ті ФОП, які займаються роздрібною торгівлею у сільській місцевості.

7
І що, мене штрафуватимуть, якщо не буде РРО?

Так, закон передбачає штрафні санкції для підприємців, які ухиляються від використання РРО та проводять транзакції без фіскалізації. Сума штрафу залежить від кількості таких угод. За перше порушення закону підприємцю загрожує штраф у розмірі 100% вартості товарів/послуг, а за кожне повторне порушення – 150% їх вартості.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: