Державні та іноземні банки неохоче піднімають ставки за депозитами, – експерт

процентная ставка

Змінити тенденцію може підвищення Мінфіном ставок з ОВДП.

Державні та іноземні банки неохоче піднімають відсотки за депозитами, оскільки це призводить до додаткових відсоткових витрат, передає Banker.ua з посиланням на заяву асоційованого експерта CASE Україна, колишнього заступника директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євгена Дубогриза виданню UBR.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами експерта, це пов’язано з тим, що фінустанови мають наразі профіцит ліквідності. Водночас приватні банки активно піднімають депозитні ставки.

«Ставки піднімають переважно приватні банки, іноземні та державні роблять це неохоче. Особливо враховуючи профіцит ліквідності, своїми словами, у більшості таких банків достатньо коштів, щоб вони хотіли залучати додаткові, а нести додаткові відсоткові витрати вони не хочуть», – стверджує Дубогриз.

Він наголосив, що змінити цю тенденцію може лише підвищення Мінфіном ставок за ОВДП.

«Змінити тенденцію може підвищення Мінфіном ставок з ОВДП: якщо банки зароблятимуть на ОВДП хоча б 20-22%, вони залучатимуть більше термінових коштів населення, перебалансуватимуть фондування, щоб там була менша частина коштів на вимогу, а більше термінових. І, отже , будуть піднімати ставки», – вважає експерт.

Читайте також: Світовий банк допоможе зі страхуванням військових ризиків в Україні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними Нацбанку, сума гривневих депозитів резидентів за період з 24 лютого по кінець серпня поточного року зросла майже на 99,5 млрд грн, або 10,7%. Зокрема, за останній літній місяць – на 20,5 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)