Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Банки посилюють фінмоніторинг: хто «під прицілом»
Для деяких банків єдиний документ, що підтверджує доходи, – це річна декларація фізособи.
Українці масово декларують доходи: тільки в 2019 році громадяни подали 134 000 майнових декларацій на суму 20,4 млрд грн. При цьому сума податків по доходу фізосіб перевищила 440 млн грн. На думку експертів, такий стрибок обумовлений посиленням правил фінмоніторингу в банках, передає Banker.ua з посиланням на UBR.ua.
Про те, що банки максимально «перестраховуються», свідчить підвищена увага фінустанов до дорогих покупок або великих надходжень на особисті карти клієнтів. В такому випадку банки напевно попросять додаткові документи, які могли б підтвердити легальність походження коштів. Підозри може викликати навіть надходження в 20-30 тисяч гривень одним платежем.
При цьому, зазначає податковий консультант Олександра Томашевська, деякі банки відкрито заявляють про те, що єдиний документ, що підтверджує доходи, – це річна декларація фізособи. Є й такі фінустанови, які можуть попросити у клієнта довідку про зарплату.
Найбільш серйозно до перевірки «чистоплотності» клієнтів, за словами експерта, належать Укрсиббанк, Приватбанк і Райффайзен Банк Аваль.
Також без подання податкової декларації сьогодні не обійтися, якщо громадянин має намір змінити податкове резидентство – переїхати в іншу країну та перевезти туди капітали, додає Томашевська.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Ощадбанк не блокуватиме картки, дата перевипуску яких припадає на період карантину: дія таких платіжних карт автоматично продовжується до 1 липня.
Коментарі (0)