Банки тестуватимуть власні системи на випадок блекауту

У разі відключення електроенергії, менше третини українських відділень банків не зможе безперебійно працювати.

У найближчі тижні вересня, більшість комерційних банків протестують власні системи на випадок тривалого блекауту, аби створити максимально ефективні “протоколи роботи”. Про це розповів голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

На сьогодні близько 70% усіх банківських відділень України, близько 2300 одиниць, що знаходяться в створеній за ініціативою НБУ мережі Power Banking, гарантують, що при блекауті зможуть пропрацювати в звичайному режимі до двох тижнів.

“Протягом вересня-жовтня до системи Power Banking сумарно може приєднатися дві третини всіх банківських філій”, – сказав голова правління.

Наявність у системі Power Banking передбачає, що відділення оснащене альтернативними джерелами живлення, резервними каналами зв’язку (інтернет, телефонія), а також надає клієнтам послуги першої необхідності: платежі та перекази коштів, зняття готівки, отримання консультацій та відкриття карткових рахунків, обмін валют.

“З метою перевірки своєї готовності надавати ці послуги, більшість комерційних банків протягом літа універсалізували персональні банківські додатки, удосконалювали дистанційні канали продажу складних банківських продуктів, на кшталт іпотеки та депозитів, не кажучи вже про конвертацію валют та грошові перекази”, – розповідає Мамедов.

У найближчі 2-3 місяці банкіри забезпечать надання повного спектра своїх послуг в умовах відключення електроенергії.

Читайте також: Для ділових і не тільки: яким був український фінтех у серпні.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що банки видали доступних кредитів на 137 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)