Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чому в Україні різко впали обсяги кредитування: результати опитування
У найближчі 12 місяців попит на кредити з боку населення і бізнесу буде тільки знижуватися, впевнені українські банкіри.
Бізнес і громадяни України все рідше позичають кошти у банків: падіння попиту на кредити з боку населення в I кварталі сягнуло рівня 2015 року, передає Banker.ua.
Так, згідно з даними опитування про умови банківського кредитування, яке проводилося в період з 19 березня по 9 квітня, банки відзначають не тільки падіння попиту на кредити з боку населення і бізнесу, але й жорсткість стандартів кредитування. Фінустанови також констатують збільшення числа запитів на реструктуризацію, що надходять від підприємств-позичальників.
Що стосується кредитування бізнесу, то тут найбільше падіння протягом I кварталу зафіксовано в сегментах довгострокових кредитів і позик в іноземній валюті. У той же час, короткострокові програми демонстрували повільну динаміку зростання. Малий і середній бізнес в цей період все менше звертався за кредитами для інвестицій і поповнення оборотного капіталу. Зате запити на реструктуризацію боргу сягнули трирічного максимуму.
На тлі негативних курсових, інфляційних та загальноекономічних очікувань половина всіх банків, які взяли участь в опитуванні, посилили умови кредитування бізнесу. Вони відзначають також падіння рівня схвалення заявок на кредити для бізнесу. При цьому великі позичальники зіткнулися з жорсткими умовами в частині розміру кредиту, а малий і середній бізнес – з жорсткістю вимог до застави.
У той же час, населення в I кварталі звертатися за кредитами не поспішало: нинішнє падіння попиту називають найбільшим з 2015 року. На думку експертів, подібна ситуація пов’язана зі зменшенням витрат громадян на покупку валюти і товари тривалого користування.
Також варто зазначити, що рівень схвалення заявок на кредити для населення в I кварталі помітно впав. Через інфляційні ризики банки помітно посилили стандарти іпотечного і споживчого кредитування.
Читайте також: Хочу відкрити депозит, але страшно. Чи можна зараз довіряти банківській системі?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою президента України Володимира Зеленського, рішення Нацбанку про зниження облікової ставки до 8% дозволяє фінустановам знизити кредитні ставки не тільки для бізнесу, але й для громадян.
Коментарі (0)