ico
Чт, 23 Вер
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico
RU
USD 26.6714 ico
EUR 31.2856 ico
RUB 0.36607 ico

Банкіри прогнозують зростання попиту на іпотечні та споживчі кредити – опитування НБУ

67% учасників опитування очікують на зростання обсягів фондування на тлі збільшення коштів як фізосіб, так і корпорацій.

Українські банкіри налаштовані на подальше зростання попиту на іпотечні та споживчі позики і прогнозують пом’якшення стандартів гривневого кредитування бізнесу, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Згідно з результатами опитування, проведеного НБУ з 17 червня по 9 липня, більшість представників українських банків відзначають збільшення попиту домогосподарств і корпорацій на кредити в II кварталі і прогнозують зростання кредитного портфеля бізнесу.

На думку 79% респондентів (в опитуванні взяли участь кредитні менеджери 24 банків), протягом наступних 12 місяців очікується зростання кредитного портфеля домогосподарств. 88% учасників дослідження прогнозують приріст кредитного портфеля корпорацій.

Підпишись на наш Telegram
Тільки найважливіше і цікавіше

67% опитаних очікують на зростання обсягів фондування на тлі збільшення коштів як фізосіб, так і корпорацій.

Учасники опитування прогнозують найсильніше з 2013 року пом’якшення стандартів гривневого кредитування бізнесу в наступному кварталі і відзначають зростання попиту на бізнес-кредити в квітні-червні на тлі зниження процентних ставок і збільшення потреби підприємств в капінвестиції й оборотному капіталі.

За даними третини опитаних банкірів, в II кварталі помітно зріс рівень схвалення заявок на кредитування внаслідок зниження процентних ставок і збільшення розміру позик.

Що ж стосується кредитування населення, то банки відзначають пом’якшення стандартів кредитування фізосіб третій квартал поспіль і прогнозують стабільне зростання попиту як на споживчі позики, так і на іпотеку. Також, згідно з даними опитування, рівень схвалення заявок в II кварталі зріс переважно на споживчі кредити.

Читайте також: Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 23 липня ставка за кредитами рефінансування для банків зросла на 1 в.п. Дане рішення було прийнято регулятором в рамках оновлення операційного дизайну монетарної політики на тлі поступового відновлення економіки і нормалізації умов функціонування фінансової системи країни.


Коментарі (0)

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×