Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У 2021 році банківська система України заробила рекордні 77,5 млрд гривень – НБУ
Всі українські банки виконують норматив LCR та демонструють хороші показники ліквідності.
Український банківський сектор залишається у добрій формі, а ситуація на валютному ринку є контрольованою. Про це, підбиваючи підсумки 2021-го та озвучуючи прогнози на поточний рік, заявив у п’ятницю голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.
За словами керівника НБУ, банківський сектор країни залишається в добрій формі, про що свідчать, у тому числі, й результати стрес-тестування українських банків, проведеного в 2021 році, що показало готовність фінустанов до гіпотетичної кризи.
Крім того, торішня оцінка стійкості банківських установ свідчить про помітне зниження ризиків для капіталу, особливо кредитного.
Так, зазначив у коментарі Шевченка, навіть за умови реалізації несприятливого сценарію нормативи достатності регулятивного капіталу майже всіх фінустанов перевищують необхідні на 1 січня рівні.
Плюс, за словами голови НБУ, всі українські банки на сьогоднішній день виконують норматив LCR, що передбачає покриття кризових відливів коштів, тобто фінустанови мають доволі добрі показники ліквідності.
Що ж до сукупного фінансового результату української банківської системи за підсумками минулого року, то, відповідно до оперативних даних, прибуток сектору за 2021-й досяг рекордних 77,5 млрд грн.
З цієї причини, зазначає Шевченко, і не спостерігається різкого відпливу депозитів із системи.
«Вкладники мають всі підстави продовжувати довіряти українським банкам», – зазначив голова НБУ.
Також під час виступу Кирило Шевченко зазначив, що ситуація на валютному ринку України сьогодні є контрольованою: масштаби та наслідки поточного шоку значно поступаються втратам, зафіксованим на старті пандемії COVID-19 у березні 2020-го.
У Нацбанку нагадали, що за потреби продовжують згладжувати надмірні курсові коливання завдяки резервам, які вдалося накопичити на цей момент.
З початку 2022 року, зазначає Шевченко, регулятор продав із метою валютної стабілізації $1,5 млрд.
Читайте також: Гроші назад: який кешбек пропонують українські банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що чистий прибуток Ощадбанку в 2021-му склав 1,1 млрд гривень: це значно більше, ніж планувалося заробити спочатку.
Коментарі (0)