Банківські експерти України прогнозують ключові ризики для 2024 року

У контексті підготовки до майбутньої зими банківські установи оцінили потенційні виклики та ризики, що можуть виникнути у 2024 році.

Ці оцінки були представлені в щорічному рейтингу «25 провідних банків України», передає Banker.ua з посиланням на виступаючих банкірів.

Головний Telegram-канал банкірів

Головні ризики, визначені банкірами, включають:

  1. Тривалість війни: Як зазначив Родіон Морозов, в.о. голови правління Укргазбанку, подальше затягування війни може призвести до погіршення економічної ситуації і зниження прибутковості банків.
  2. Кредитний ризик: Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку, підкреслив невизначеність у поведінці позичальників, враховуючи невизначеність щодо завершення війни.
  3. Вимоги до капіталу: Володимир Мудрий, голова правління ОТП Банку, зауважив, що НБУ планує ввести додаткові буфери капіталу з 2024 року, що вимагатиме збільшення капіталу.
  4. Достатність капіталу: Єжи Яцек Шугаєв, голова правління Кредобанку, висловив оптимізм, зазначивши, що високий рівень нормативу адекватності капіталу (25%) дає банкам підстави сподіватися, що нові вимоги не потребуватимуть додаткової капіталізації.
  5. Ризики для менших банків: Олена Зубченко, в.о. голови правління Сенс Банку, висловила стурбованість щодо можливих проблем для деяких банків у зв’язку з поверненням нормативних вимог до капіталу.

Очікується, що у зв’язку з цими ризиками НБУ продовжить обмеження на розподіл прибутку банками, спрямовуючи його на збільшення капіталу.

Читайте також: Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (11 – 15 грудня)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄБРР назвав основні напрями для співпраці з Україною.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)