ЄБРР назвав основні напрями для співпраці з Україною

ЕБРР

Суттєвою підтримкою для України став внесок ЄБРР у забезпечення безперебійного проходження опалювального сезону 2022/2023 рр.

12 грудня Міністр фінансів України Сергій Марченко провів зустріч з Керуючим директором Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Сторони обговорили поточну співпрацю, зокрема збільшення інвестицій Банку в Україну з метою підтримки реального сектору економіки, а також пріоритетні галузі для реалізації майбутніх ініціатив та вдосконалення механізмів існуючих спільних проєктів.

Крім того, учасники зустрічі розглянули питання підготовки до чергового засідання Мультидонорської координаційної платформи, зокрема, щодо планів фінансування дефіциту державного бюджету у 2024 році.

“З початку повномасштабного російського вторгнення підтримка ЄБРР стала однією з ключових для українського енергетичного сектору.  Завдяки фінансовим ресурсам, які Банк мобілізував для підтримки ліквідності та стабільності основних підприємств паливно-енергетичного комплексу України, а саме НЕК “Укренерго” та НАК “Нафтогаз”, українській енергетиці вдалося зберегти рівень енергетичної безпеки в країні, вчасно підготуватися до опалювального сезону та вистояти в часи російського енергетичного терору”, – наголосив Сергій Марченко.

Також українська сторона висловила сподівання щодо проведення у грудні  першого за два роки перегляду портфеля спільних проєктів ЄБРР, що сприятиме підвищенню ефективності реалізації проєктів та використанню залучених кредитних коштів у рамках спільних поточних ініціатив.

Читайте також: Активна адаптація: як трансформується ринок комерційної нерухомості.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄІБ надав Україні 1,7 млрд євро.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)