«Банківський закон» перевірятимуть на конституційність

 «Банківський закон» гарантує неповернення всіх банків, виведених з ринку, їхнім колишнім власникам.

11 червня до КСУ надійшло подання про відповідність «банківського закону», прийнятого для відновлення співпраці з МВФ, всім нормам Конституції України. Подання було направлено до Конституційного Суду 64 нардепами, передає Banker.ua з посиланням на Обозреватель.

Відомо, що відповідно до норм, прописаних у документі, екс-власники державного «Приватбанку» не можуть повернути фінансову установу в свою власність.

Варто також зазначити, що «банківський закон» гарантує неповернення всіх банків, виведених з ринку, їхнім колишнім власникам, а рішення НБУ можуть бути оскаржені банком або іншими особами в суді.

Відповідно до закону, оскарження рішення можливе лише за Кодексом адміністративного судочинства. При цьому навіть якщо рішення Нацбанку про ліквідацію або націоналізації фінустанови буде оскаржено, це не є підставою для відновлення попереднього стану банку.

Також в законі йдеться про те, що оскарження не може бути підставою для визнання недійсними угод, укладених під час процедури ліквідації фінустанови, і не наділяє особи, які були учасниками банку на момент прийняття даного рішення, будь-якими правами (за винятком права на відшкодування збитку).

При цьому доводити збиток для компенсації зобов’язані екс-власники банку, а відшкодування упущеної вигоди здійснюється в розмірі потенційного прибутку, який акціонер банку міг отримати в разі неприйняття Нацбанком відповідного рішення. У той же час, відшкодування шкоди здійснюється виключно в грошовій формі.

Читайте також: Олександр Кривошеєв (Admitad Ukraine): «Перше, що повинні зробити банки, – сформувати підрозділ, який займеться діджиталізацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ввечері 9 червня Рада директорів МВФ прийняла остаточне рішення щодо подальшої співпраці з Україною: організація схвалила 18-місячну програму stand-by обсягом $5 млрд і виділила 4 ключові пріоритети, на яких буде зосереджено політику нової угоди.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)