Банківський закон підписано: що тепер Може і що Не може НБУ

У Нацбанку підписання банківського закону № 590-ІХ називають «остаточним прощанням з збанкрутілими банками-зомбі».

Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою «банківський закон»: шлях до укладення нової угоди з МВФ для України тепер повністю відкритий, передає Banker.ua.

У Нацбанку підписання банківського закону № 590-ІХ назвали «остаточним прощанням з збанкрутілими банками-зомбі» і нагадали, які ключові зміни несе в собі новий документ.

По-перше, підписаний президентом закон унеможливлює повернення збанкрутілих банків їхнім колишнім власникам навіть за рішенням суду.

По-друге, збанкрутілі банки тепер не можна повертати на ринок.

По-третє, акціонер банку, що довів у суді незаконність рішення НБУ, має право на відшкодування збитків, розмір якого визначається міжнародним аудитором.

По-четверте, законом визначається механізм отримання грошової компенсації акціонерами збанкрутілих фінустанов.

По-п’яте, суди відтепер не зможуть брати під сумнів оцінки, розрахунки та висновки НБУ про банки, хоча рішення регулятора про виведення банку можуть визнати недійсним.

І, нарешті, закон передбачає спрощення механізму передачі активів перехідному та приймаючому банку.

Також в НБУ нагадують, що закон № 590-ІХ не наділяє Нацбанк надповноваженнями і не передбачає введення над ним зовнішнього управління.

Крім цього, закон не вивищує Нацбанк над судовою системою, не дозволяє регулятору знищувати банківську систему і не зачіпає прав власності.

Також в НБУ нагадують, що підписаний президентом «антиколомойський закон» не має ніякого відношення до ринку землі.

У той же час, в Офісі Президента зазначають, що реалізація положень нового закону сприятиме підвищенню якості та ефективності виконання Нацбанком його функцій.

Читайте також: Ярослава Бояркіна («Альянс Груп Україна»): «Довгострокові програми інвестування практично не працюють в банках»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Президента Володимира Зеленського, меморандум про співпрацю між Україною та Міжнародним Валютним Фондом має бути підписаний в травні поточного року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)