Банкноти, від яких варто відмовитися під час розрахунків: попередження від НБУ

гривна

НБУ рекомендує повідомляти про розповсюджувачів пошкоджених банкнот правоохоронцям.

При розрахунках громадянам краще відмовлятися від пошкоджених купюр, які потрапляють в обіг із територій, що перебувають у тимчасовій окупації, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення НБУ.

Як повідомляє прес-служба регулятора, у воєнний час Нацбанк закликає громадян віддавати перевагу безготівковим операціям і відмовлятися від банкнот, які були навмисне пошкоджені банками і потрапили в обіг з територій, що перебувають у тимчасовій окупації.

У разі отримання такої купюри при розрахунках, рекомендують у НБУ, краще відмовитися від неї, попросивши натомість іншу, а також повідомити про розповсюджувачів пошкоджених банкнот правоохоронцям.

Серед таких банкнот, пояснюють у НБУ, можуть бути гроші, викрадені окупантами чи мародерами із захоплених банків. Так, у разі неможливості вивезти готівку з тимчасово окупованих територій, банки мають здійснити пошкодження таких купюр, привівши їх таким чином у неплатіжний стан.

Зокрема, такі банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (розрізані або позначені шляхом просвердлювання отворів) або забарвлені (не менше 50% загальної площі).

Головний Telegram-канал банкірів

Як зазначають у Нацбанку, пошкоджені вищезазначеними способами купюри перестали бути платіжним засобом, тому їх не слід приймати під час готівкових розрахунків. Якщо ж у громадян виникають сумніви щодо справжності чи платіжності банкнот, їм рекомендують звертатися до будь-якого банку.

«Ушкоджені банкноти під час дії військового стану обміну не підлягають, а вилучаються для подальшого проведення досліджень НБУ. Підроблені та спеціально пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості», – нагадують у Нацбанку.

НБУ

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку року обіг готівки у касах банків впав порівняно з показниками першого півріччя 2021-го: скоротився і обсяг надходжень, і обсяг видачі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)