«Падаючи», біржі потягнули за собою ринок нафти: дані торгів

За підсумками засідання ОПЕК+ буде вирішено відкласти збільшення видобутку сировини на 3 місяці, прогнозують в Goldman Sachs.

Еталонні марки нафти стрімко дешевшають на тлі зростання кількості інфікованих COVID-19: на гребені другої хвилі коронавірусу надії учасників ринку на швидке відновлення попиту буквально тануть на очах, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вдень у четвер січневі ф’ючерси на Brent подешевшали до $43,95 (-0,9%), в той час як вартість січневих ф’ючерсів на WTI впала до $41,42 (-1,36%), а грудневих – знизилася до $41,16 за барель (-1,58%).

Крім загострення епідеміологічної ситуації в усьому світі, трейдерів турбують песимістичні настрої на світових фондових ринках. Падіння бірж учасники нафтового ринку також розглядають в якості сигналу про уповільнення споживання та попиту на сировину.

Варто також зазначити, що раніше в ЗМІ просочилася новина про те, що ОАЕ всерйоз розмірковує про те, щоб вийти з ОПЕК+. Джерела Bloomberg повідомляють про те, що причиною такого кроку може стати напруженість у відносинах між саудитами та ОАЕ, яка посилилася, коли Емірати пішли на збільшення видобутку понад передбачену угодою ОПЕК+ квоту. Тепер, зазначають джерела агентства, ОАЕ незадоволені розподілом квот і вважають його несправедливим.

У свою чергу, аналітики Goldman Sachs вважають, що за підсумками засідання ОПЕК+ буде прийнято рішення відкласти збільшення видобутку сировини на 3 місяці.

Читайте також: Золота лихоманка закінчилася: куди інвестують бізнесмени

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними Міненерго США, з 9 по 13 листопада запаси сировини в країні збільшилися на 768 млн барелів, а обсяги нафти в сховищах в Кушингу – на 1,2 млн барелів. Запаси бензину при цьому зросли на 2,61 млн барелів, а обсяги дистилятів скоротилися на 5,22 млн барелів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)