Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Bitcoin – це не новий тип валюти: в ФРС зробили гучну заяву
Bitcoin може виконувати функцію грошей, але новим їх типом називати першу криптовалюту не можна, заявляють в ФРС.
На думку експертів Федеральної резервної системи США, Bitcoin не є новим типом валюти: це черговий варіант фіата, передає Banker.ua з посиланням на матеріали mycrypter.com.
Аналітики ФРС Антуан Мартін і Майкл Лі назвали Bitcoin фіатною валютою, яка, тим не менш, має важливу особливість, яка відрізняє BTC від інших фінансових інструментів.
У матеріалі, опублікованому на сайті американської Федеральної резервної системи, експерти зазначають, що визначення, згідно з яким Bitcoin і криптовалюти називають «новою валютою», є помилковим. За їхніми словами, біткоїн може виконувати функцію грошей, але новим типом грошей вважатися не може.
Аналітики вважають, що фіатні гроші самі по собі нічого не варті, оскільки їхня цінність ґрунтується на вірі, що, використовуючи ці гроші як платіжний засіб, ми можемо отримати товари і послуги.
Мартін і Лі стверджують, що гроші, випущені Центробанком, які мають «статус законного платежу», фіатом вважатися не можуть. При цьому біткоїн відповідає цьому визначенню.
«Назвемо прикладами фіату, що не має статусу законного засобу платежу, ітакський годинник (місцева валюта, яка використовується в місті Ітака, США, – прим.ред.) і камені Раї. Bitcoin – лише черговий приклад фіатних грошей», – кажуть в ФРС.
При цьому експерти вказують на важливу особливість, яка відрізняє першу криптовалюту від інших фінансових інструментів. За їхніми словами, реальної інновацією криптовалюти є новий універсальний механізм обміну, який може бути застосовано до будь-якого типу активів.
Читайте також: Депозит в банківських металах: що це і де відкрити
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку глави біржі Kraken Джесса Пауелла, в перспективі перша криптовалюта зрівняється з доларом і стане кращим засобом накопичення, ніж золото: треба тільки дочекатися «прояви стадного інстинкту інституційних інвесторів».
Коментарі (0)