Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Бізнес стримано оцінив результати своєї діяльності
Попри пом’якшення прогнозів частини респондентів, збереглися очікування щодо зростання закупівельних цін, а також цін/ тарифів на власну продукцію/послуги.
За серпень цьогоріч бізнес вдруге поспіль мав стримані очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Втім, він дещо пом’якшив власні оцінки порівняно з липнем, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку.
«Збереження значних безпекових ризиків, обмеження експортної логістики та скорочення обсягу експорту продукції, нові руйнування інфраструктурних об’єктів, підвищення цін на пальне, повільне відновлення ринку праці стримують економічну активність підприємств та негативно впливають на очікування респондентів», — йдеться в повідомленні.
У серпні 2023 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА) підвищився до 49,3 порівняно з 48,8 у липні, наблизившись до нейтрального рівня (50 пунктів).
Підприємства промисловості другий місяць поспіль стримано оцінили свої економічні результати. Попри порушення логістики, скорочення експортних можливостей та здорожчання пального, секторальний індекс у серпні становив 48,8 порівняно з 48,2 у липні.
Підприємства будівництва вже четвертий місяць поспіль зберегли позитивні оцінки результатів своєї діяльності. Це відбулося завдяки налагодженню виробництва будматеріалів, бюджетному фінансуванню на будівництво та відновлення житла/інфраструктури, а також сезонному фактору. Секторальний індекс у серпні становив 51,0 (у липні – 51,6).
Підприємства торгівлі упродовж шести місяців позитивно оцінюють результати своєї діяльності завдяки сталому внутрішньому попиту в умовах стабільного функціонування енергосистеми, поліпшенню інфляційних і курсових очікувань. Секторальний індекс у серпні становив 52,5 порівняно з 51,6 у липні.
Підприємства сфери послуг четвертий місяць поспіль зберегли найстриманіші оцінки своєї ділової активності серед інших секторів економіки. Попри подальше блокування «зернового коридору», низьку платоспроможність населення та слабкий попит, секторальний індекс залишився на рівні липня — 47,3.
“Як і в липні, збільшення персоналу очікують лише підприємства торгівлі, водночас керівники підприємств будівництва не очікують змін. Натомість респонденти промисловості та сфери послуг посилили песимістичні очікування щодо загальної чисельності працівників”, – зазначили в Нацбанку.
Читайте також: Для ділових і не тільки: яким був український фінтех у серпні.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що гральний бізнес повинен доплатити 7 млрд грн податків.
Коментарі (0)