«Буде два курси»: глава Dragon Capital розповів, у чиїх руках сьогодні доля ринку

доллар

Для диверсифікації заощаджень українці продовжують конвертувати готівкову гривню у долар.

Перспективи подальшого падіння курсу сьогодні є виключно у компетенції НБУ. Про це в інтерв’ю НВ заявив гендиректор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, повідомляє Banker.ua.

За словами Томаша Фіали, обсяги валюти на готівковому ринку сьогодні не такі вже й великі, і курсова ситуація в Україні залежить виключно від Національного банку.

Крім того, додає інвестор, для диверсифікації заощаджень українці продовжують конвертувати готівкову гривню у долар.

«Тому буде два курси. НБУ вжив заходів на готівковому ринку, які не допустять великої розбіжності курсів», – прогнозує голова Dragon Capital.

На думку експерта, на даному етапі дії, які здійснюються Нацбанком, є правильними.

«Єдине, що непокоїть, що НБУ доводиться купувати ОВДП, тобто друкувати гривню. Хоча це вимушений захід», – додав Томаш Фіала.

Що ж до інфляційних перспектив за підсумками 2022 року, то гендиректор Dragon Capital дотримується прогнозу, який озвучив нещодавно глава Нацбанку Кирило Шевченко.

За словами інвестора, інфляційні процеси сьогодні є світовим трендом, і прогноз НБУ, згідно з яким до кінця 2022 року темпи зростання споживчих цін в Україні перевищать 30% у річному вимірі, цілком реальний.

Томаш Фіала уточнює, що інфляція в єврозоні та США за підсумками року становитиме близько 9%, тоді як у деяких країнах Центральної Європи – 16-20%.

«У нас буде на рівні 30%. Це очікувано, так», – заявив експерт.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що згідно з прогнозом експерта Олександра Охріменка, озвученого в коментарі Телеграфу, сьогодні на курс долара в Україні впливають радше «емоційні», аніж економічні чинники.

«З валютною панікою НБУ впорався, заборонивши розміщувати курс на табло небанківських обмінників… Завтра відбудеться успішний наступ ЗСУ – люди повірять у нашу перемогу і за рахунок очікувань курс долара до гривні опуститься», – зазначає експерт.

За його словами, на тлі інформаційного напруження протягом усього серпня триватимуть «курсові гойдалки»: протягом дня курс долара може змінюватись кілька разів від 38 до 40 гривень.

Загалом, додає аналітик, курс у серпні навряд чи вийде за межі коридору в 38-39 грн/$.

доллар

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітика Concorde Capital, паніка на валютному ринку спаде вже в найближчі два тижні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)