Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Скільки отримав бюджет від розміщення ОВДП у березні: дані Нацбанку
Основними покупцями облігацій внутрішньої держпозики минулого місяця були українські банки.
Протягом минулого місяця держбюджет України отримав від розміщення ОВДП понад 29 млрд гривень та $12 млн. Про це в експертному дайджесті в соцмережі Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин, повідомляє Banker.ua.
За словами голови Ради НБУ, основними покупцями облігацій внутрішньої держпозики минулого місяця були українські банки. Проте активно інвестували у військові ОВДП у березні також фізичні та юридичні особи.
«За даними Нацбанку, понад 3 000 українців та представників українського бізнесу стали власниками військових ОВДП на суму майже 4,5 млрд гривень та близько $1,6 млн», – пише Данилишин, оцінюючи березневі масштаби інвестицій у облігації внутрішньої державної позики.
Експерт нагадує, що за підсумками ОВДП-аукціону, що відбувся 29 березня, Мінфін залучив до держбюджету понад 3,3 млрд гривень: шестимісячних облігацій під 10% вдалося розмістити на суму 675 млн гривень, а паперів із терміном обігу 1,3 року за ставкою 11 % – на 2,7 млрд гривень.
«Усього з початку березня до держбюджету шляхом розміщення державних облігацій було залучено понад 29 млрд гривень та $12 млн», – зазначив у експертному дайджесті Богдан Данилишин.
За даними голови Ради НБУ, за поточний тиждень обсяг ОВДП в обігу (з урахуванням планових погашень) зріс на 6,1 млрд гривень, з яких основний приріст був забезпечений за рахунок вливань з боку банків (+5,6 млрд гривень).
Крім того, за тиждень зросли інвестиції в облігації внутрішньої держпозики з боку юрособ та фізосіб – на 0,3 млрд гривень та 0,2 млрд гривень відповідно.
«З огляду на валютні обмеження обсяг інвестицій в ОВДП з боку нерезидентів практично не змінився і залишається на рівні близько 75 млрд гривень», – зазначив Богдан Данилишин.
Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що для того, щоб інвестувати у військові ОВДП могло якомога більше охочих, НБУ спростив механізм ідентифікації та верифікації громадян, які купують облігації.
Коментарі (0)