Центробанк Швеції підвищив облікову ставку до 1,75%

Центральний банк Швеції (Riksbank) підвищив свою відсоткову ставку на цілий процентний пункт

Таким чином розпочалась глобальна агресивна грошово-кредитна політика, націлена на взяття цін під контроль, передає Banker.ua з посиланням на Bloomberg.

Більшість економістів очікували меншого зростання відсоткової ставки, втім офіційні особи посилили свою реакцію на зростання споживчих цін, яке перевищувало їх прогнози протягом 11 місяців поспіль.

Головний Telegram-канал банкірів

«Ризик того, що інфляція закріпиться, великий, і вкрай важливо, щоб грошово-кредитна політика діяла так, щоб інфляція знизилася і стабілізувалася», — йдеться у заяві Центробанку.

У цей час наступного року ставка, ймовірно, досягне 2,5%, що передбачає посилення ще на три чверті відсоткового пункту, згідно з новими прогнозами.

Riksbank знизив усі свої прогнози зростання і тепер очікує, що шведська економіка скоротиться на 0,7% наступного року, а не збільшиться на цей показник.

 

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (12-16 вересня)

«Для шведської економіки було б ще болючішим, якби інфляція залишилася на нинішньому високому рівні. Підвищуючи облікову ставку зараз, ризик високої інфляції в довгостроковій перспективі знижується, а, отже, й необхідність ще більшого посилення грошово-кредитної політики в майбутньому», — пояснили у банку.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ЄС виділить Україні 100 млн євро на відновлення зруйнованих шкіл.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)