Дев’ять із десяти центробанків всерйоз цікавляться CBDC – BIS

CBDC

Більшість центробанків віддає перевагу проєктам, орієнтованим на роздрібні сценарії використання CBDC.

Переважна більшість центральних банків у всьому світі всерйоз цікавиться CBDC. Про це пише Banker.ua із посиланням на дослідження, проведене Банком міжнародних розрахунків.

У BIS (Банк міжнародних розрахунків) заявляють про високий інтерес до CBDC з боку регуляторів: варіанти використання власної цифрової валюти розглядають 9 із 10 центробанків у всьому світі, передає forklog.

Більшість регуляторів, уточнюється в публікації, надає перевагу проєктам, орієнтованим на роздрібні сценарії використання CBDC.

Так, згідно з даними дослідження BIS, проведеного восени 2021 року, більше половини респондентів (організація опитала представників понад 80 центробанків) займаються розробкою власних цифрових валют або ж «проводять конкретні експерименти».

При цьому близько 20% учасників опитування зазначили, що створюють чи тестують роздрібні CBDC. Розробкою «оптового» варіанта інструменту займається вдвічі менше центробанків.

70% опитаних з’ясовують, як стейблкоїни можуть вплинути на монетарну та фінансову стабільність, тоді як майже 25% респондентів розглядають можливість використання криптовалюти.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що центробанки розвинених економік зацікавлені у розробці роздрібних CBDC більшою мірою з метою підвищення фінансової стабільності, ефективності внутрішніх платежів та їхньої безпеки.

Регулятори економік, що розвиваються, у свою чергу, налаштовані на підвищення доступності фінансових послуг та збільшення ефективності транскордонних платежів.

Метою опитування, проведеного Банком міжнародних розрахунків, стало вивчення прогресу у питаннях вивчення регуляторами CBDC, а також мотивів та планів центробанків щодо запуску власних цифрових валют.

рабочий стол

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними Міжнародного валютного фонду, можливість запуску власної CBDC сьогодні вивчають понад 100 країн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)