Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Дев’ять із десяти центробанків всерйоз цікавляться CBDC – BIS
Більшість центробанків віддає перевагу проєктам, орієнтованим на роздрібні сценарії використання CBDC.
Переважна більшість центральних банків у всьому світі всерйоз цікавиться CBDC. Про це пише Banker.ua із посиланням на дослідження, проведене Банком міжнародних розрахунків.
У BIS (Банк міжнародних розрахунків) заявляють про високий інтерес до CBDC з боку регуляторів: варіанти використання власної цифрової валюти розглядають 9 із 10 центробанків у всьому світі, передає forklog.
Більшість регуляторів, уточнюється в публікації, надає перевагу проєктам, орієнтованим на роздрібні сценарії використання CBDC.
Так, згідно з даними дослідження BIS, проведеного восени 2021 року, більше половини респондентів (організація опитала представників понад 80 центробанків) займаються розробкою власних цифрових валют або ж «проводять конкретні експерименти».
При цьому близько 20% учасників опитування зазначили, що створюють чи тестують роздрібні CBDC. Розробкою «оптового» варіанта інструменту займається вдвічі менше центробанків.
70% опитаних з’ясовують, як стейблкоїни можуть вплинути на монетарну та фінансову стабільність, тоді як майже 25% респондентів розглядають можливість використання криптовалюти.
Варто зазначити, що центробанки розвинених економік зацікавлені у розробці роздрібних CBDC більшою мірою з метою підвищення фінансової стабільності, ефективності внутрішніх платежів та їхньої безпеки.
Регулятори економік, що розвиваються, у свою чергу, налаштовані на підвищення доступності фінансових послуг та збільшення ефективності транскордонних платежів.
Метою опитування, проведеного Банком міжнародних розрахунків, стало вивчення прогресу у питаннях вивчення регуляторами CBDC, а також мотивів та планів центробанків щодо запуску власних цифрових валют.
Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за даними Міжнародного валютного фонду, можливість запуску власної CBDC сьогодні вивчають понад 100 країн.
Коментарі (0)