Центробанки скуповують золото. Попит продовжуватиме зростати

золото и доллары

Більше двох третин респондентів вважають, що нинішні запаси протягом 2023 року будуть збільшуватись.

Попит на золото з боку центробанків продовжуватиме зростати. Такий результат дало проведене у лютому-березні традиційне щорічне опитування, у якому взяли участь 83 центральні банки держав світу, які разом контролюють активи на суму $7 трлн. Про це написав у Telegram голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Тенденція, закладена у 2022 році, коли обсяг закупленого центробанками золота зріс на 152% і сягнув позначки 1136 тонн, продовжиться.

Більше двох третин респондентів вважають, що нинішні запаси протягом 2023 року будуть збільшуватись.

Серед головних мотивів, які спонукатимуть нарощувати обсяги золота у запасах:

  • інвестиції у золото вбачаються ефективним способом захисту від інфляції (таку думку висловили 70% опитаних);
  • геополітична невизначеність, насамперед пов’язана з війною росії проти України, посилюється та немає достатнього розуміння, якими будуть її наслідки для резервних валют (цей аргумент навели більш ніж 40% респондентів — під час торішнього опитування їх було тільки 23%).

Близько третини опитаних заявили, що центробанки змінили або змінять структуру активів, у тому числі ще й через напруження американсько-китайських та частково європейсько-китайських відносин.

Особливо це стосується центробанків, які зберігають свої резерви не всередині країни, а за кордоном — приміром, в Банку Англії та ФРБ Нью-Йорка.

Частина з центробанків у тих країнах, які мають дружні або близькі відносини з рф, допомагають обходити санкції чи організовувати «паралельний імпорт», уважно вивчають кейс заморозки на Заході активів ЦБ рф як потенційний ризик у разі активного запровадження вторинних санкцій.

вывеска банк

У цьому сенсі придбане золоте у разі його зберігання усередині країни може бути корисним у разі, якщо з якихось причин буде втрачено доступ до інших резервів, розміщених поза межами країни.

Читайте також: Є попит – єОселя: чи популярна держпрограма іпотечного кредитування серед клієнтів українських банків?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Національний банк розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи для визначення реального стану банківського сектору.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)