Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Частка долара як резервної валюти впала нижче 59%: у МВФ назвали причини
У міжнародних резервах України валюта США займає 79,5%.
У 2021 році частка доларових резервів в авуарах центробанків впала нижче 59%, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Liga.net.
За даними Міжнародного валютного фонду, частка долара як резервної валюти продовжує знижуватися: низхідна тенденція простежується протягом останніх десятиліть.
І це при тому, що у міжнародному боргу, глобальній торгівлі та небанківських запозиченнях присутність валюти США все ще значно перевищує відповідні частки Штатів, зазначають у блозі економісти Фонду Серкан Арсланалп, Чима Сімпсон-Белл та Баррі Ейхенгрін.
У своєму аналізі фахівці вказують два фактори, що сприяють подальшому ослабленню позицій долара:
нетрадиційні валюти, що заміщають «долар», відрізняються більш високою прибутковістю з відносно меншою волатильністю,
розвиток фінансових технологій здешевлює та спрощує торгівлю валютами менших економік.
За даними МВФ, у міру зниження інтересу до долара центральні банки дедалі частіше переключаються на нетрадиційні резервні валюти, такі як шведська крона, корейська вона, осі та канадський долар.
«На валюти невеликих країн, які раніше рідко включалися в резерви, зараз припадає три чверті частки, яку втрачає долар», – наголошується в блозі МВФ.
Водночас, додають аналітики Фонду, зростання частки таких традиційних резервних валют, як євро, ієна та фунт стерлінгів, не спостерігається.
Варто також зазначити, що у міжнародних резервах України у 2021 році долар займав 79,5%, а євро – 9,1%. Частки таких валют, як юань, ієна та фунт становили 2,2%, 1,6% та 1,4% відповідно.
Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку експерта Concorde Capital, у найближчі 5-6 місяців валютний курс в Україні може встановитися на рівні $40 грн/$.
Коментарі (0)