Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

20 Квітня 2022

Банківська система України не просто встояла перед жорсткими викликами війни, але і продовжує активно розвиватися. У новій рубриці «Діджитал без перепон» Banker.ua розказує про те, як банки запускають нові цифрові продукти та онлайн-послуги, аби українці могли так само швидко, зручно та надійно проводити фінансові операції, як і до війни. Першими про свій новий проєкт розповіли у Юнекс Банку.

Головний Telegram-канал банкірів

Команда завершила бета-тестування повністю дистанційної процедури розгортання зарплатних проєктів для бізнес-клієнтів. Весь процес – від відкриття рахунку підприємству, до випуску карток співробітникам – відбувається дистанційно: відвідувати відділення немає потреби ані бухгалтеру чи топ-менеджеру, ані самим працівникам.

«Ідея розробити систему повністю дистанційного запуску зарплатних проєктів народилася під час роботи над благодійною ініціативою Unchain Help Card. В рамках якої донати, зібрані Unchain Fund у криптовалюті та конвертовані у фіатну валюту стартапом Weld, Юнекс Банк зараховував на спеціально випущені віртуальні картки Mastercard отримувачам допомоги, – розповідає Тетяна Коляско, директор департаменту по роботі з бізнес-клієнтами Юнекс Банку. – Це було дуже непросто як з технічної, так і з нормативно-юридичної точки зору. Але зрештою командам IT, цифрового та роздрібного бізнесу вдалося вирішити усі питання. Відтак в нас з’явився повноцінний механізм дистанційного відкриття рахунків та випуску токенізованих карток, що є критично важливим для розгортання зарплатних проєктів».

Паралельно з цим велася робота по запуску процедури відкриття рахунків новим бізнес-клієнтам віддалено. З огляду на нормативні вимоги, її реалізація також була непростою.

«Під час реалізації зарплатних проєктів онлайн довелося вирішити багато різних питань. Зрештою, завдяки спрощенню деяких процедур ми змогли всі їх подолати. Причому таким чином, щоб мінімально турбувати людей. Їм треба лише пройти ідентифікацію та додати картку до смартфону. Ані бухгалтеру, ані власнику, ані самим співробітникам не треба відвідувати банк – усе відбувається дистанційно. Навіть там, де досягти повної автоматизації неможливо, усі турботи беруть на себе наші менеджери», – додає Тетяна Коляско.

Крім того, Юнекс Банк готовий надавати овердрафт по картках, відкритих в рамках зарплатних проєктів. А це у сьогоднішніх дуже складних умовах надважливо.

Як це працює?

Після відкриття рахунку юридичної особи, що також відбувається дистанційно, бухгалтер підприємства готує та надсилає до банку реєстр співробітників, яким має зараховуватись зарплата. Після успішної ідентифікації кожного співробітника Юнекс Банк відкриває рахунок, емітує віртуальну картку та надсилає дані про неї співробітнику. Останньому залишається лише додати отриману інформацію до гаманця Google Pay або Apple Pay та для зручності встановити на свій смартфон додаток UnexBank Online. Після цього можна використовувати віртуальну картку для розрахунків у магазинах чи зняття готівки в банкоматах, обладнаних пристроями зчитування NFC.

Існуючі потужності банку дозволяють випускати до 300 віртуальних зарплатних карток Masterсard на добу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: