Частка долара в світових валютних резервах скоротилася до 25-річного мінімуму – МВФ

Значні зміни в структурі резервів центробанків можуть відбитися на стані як валютного ринку, так і ринку облігацій, попереджають аналітики.

Протягом IV кварталу 2020 року частка долара в резервах центробанків скоротилася до 59%. Цей рівень – найнижчий за останні 25 років, зазначається в свіжому дослідженні МВФ «Структура офіційних валютних резервів», передає Banker.ua з посиланням на дані imf.org.

На думку експертів МВФ, зменшення частки долара в світових валютних резервах до 25-річного мінімуму є свідченням зниження ролі USD в глобальній економіці на тлі конкуренції з іншими валютами.

Так, попереджають аналітики, значні зміни в структурі резервів центробанків можуть відбитися на стані як валютного ринку, так і ринку облігацій.

За даними МВФ, з моменту запуску євро частка активів в USD в резервах центробанків впала з 71 до 59% (-12 в.п.), тоді як частка EUR становила близько 20%, а частка таких валют, як AUD, CAD і CNY, в жовтні-грудні 2020-го зросла до 9%.

Як зауважують аналітики Фонду, валютна структура резервних портфелів центробанків формується, як правило, під впливом курсових коливань і зміни вартості державних паперів.

Так, за останні 20 років курс USD до основних валют в цілому не змінився, але в цей період спостерігалися істотні коливання, які можуть пояснити близько 80% квартальних змін частки долара в світових резервах з 1999 року (ще 20% можна пояснити активними купівлею й продажами USD центробанками для підтримки власних валют).

Що ж стосується 2020 року, то, зазначається в звіті, частка USD в резервах залишилася переважно стабільною. Проте, той факт, що вартість «американця» істотно не змінилася, тоді як частка долара в світових резервах знизилася, свідчить про поступову відмову центробанків від валюти США, зауважують експерти.

У той же час, додають аналітики, USD залишається домінуючою резервною валютою, і будь-які зміни його статусу з високою ймовірністю виявляться в довгостроковій перспективі.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом UBS Global Wealth Management, у 2022 році євро і фунт будуть посилювати позиції на тлі відновлення глобальної економіки, а інвестори переключаться з «безпечних активів» на ризикові валюти.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)