Частка прострочених кредитів зростає: в НБУ показали свіжий звіт

Індекс фінансового стресу в травні опустився нижче позначки 0,2 пункту, зазначають в НБУ.

Нацбанк заявляє про припинення відтоку депозитів і зростання прострочення по споживчих кредитах, передає Banker.ua, посилаючись на дані, опубліковані в щотижневому банківському огляді НБУ.

Так, згідно зі звітом, з кінця минулого місяця зафіксовано припинення відтоку строкових гривневих депозитів і валютних коштів населення.

Як повідомляють в Нацбанку, протягом тижня, що завершився 15 травня, термінові гривневі депозити скоротилися на 0,1%. У той же час, валютні кошти зросли на 0,1% в доларовому еквіваленті.

При цьому, додають в НБУ, після зростання на початку травня, гривневі кошти населення минулого тижня знизилися на 1%.

У той же час, прострочення по споживчих кредитах в гривні станом на 11 травня збільшилася: частка прострочених кредитів більше 7 днів виросла до 23,9% (тижнем раніше показник складав 22%, а на початку березні – 19,1%).

Що ж стосується прострочених більше тижня споживчих кредитів, то в період з 4 по 11 травня їхня частка в банках з іноземним капіталом збільшилася на 6,2%, у фінустановах з приватним капіталом зросла на 3,2%, а в держбанках – на 4, 6%.

Частка прострочених валютних кредитів МСБ (більше семи днів) збільшилася до 40,1% (1 березеня показник становив 30,7%), а частка гривневих зросла до 28,6%.

При цьому в квітні і травні обсяг кредитів в національній валюті, виданих населенню і МСБ, знизився.

Також в Нацбанку повідомляють, що індекс фінансового стресу в травні опустився нижче позначки 0,2 пункту (після стрибка в березні до 0,3 п).

Читайте також: Андрій Кривошапко (СЕО «ПОСТ ФІНАНС»): «Для нас важливо, щоб банк був високотехнологічним і йшов в ногу з часом»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ затвердив нові вимоги до розкриття банками інформації про кредити і депозити в рекламі, але зміни набудуть чинності не 2 червня, як планувалося спочатку, а 1 вересня.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)