Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чи готуватися до стрімкої девальвації гривні восени: банкіри озвучили прогноз
Поточний курс на готівковому ринку абсолютно відповідає ситуації в країні, зазначають експерти.
Курс гривні до долара на готівковому ринку збалансований: стрімкої девальвації гривні восени не передбачається. Такий прогноз у коментарі Інтерфакс-Україна озвучили українські банкіри, передає Banker.ua.
За словами директора департаменту казначейських операцій «Юнекс Банку» Ганни Золотько, сьогодні курс долара у готівковому сегменті коливається у вузькому коридорі 40,7-41,0 грн/$, що означає, що попит та пропозиція загалом збалансовані.
У найближчій перспективі, прогнозує банкір, курс долара на готівковому ринку коливатиметься в діапазоні 40,5-41,5 грн/$, а вплинути на ситуацію на валютному ринку може засідання монетарного комітету НБУ.
«Якщо регулятор ухвалить рішення про підвищення облікової ставки, гривня може отримати невелику підтримку та помірковано зміцнитися», – зазначає експерт.
Юрій Гріненко – скарбник банку «Кредит Дніпро» зазначає, що на тлі підвищення офіційного безготівкового курсу на 25% і додаткових заходів, які вживає регулятор з метою заспокоєння готівкового ринку, готівковий курс сьогодні відрізняється від безготівкового майже на 10%.
Така різниця, за словами представника банку, є прийнятною та справедливою, особливо з урахуванням витрат на ввезення готівкової валюти в Україну.
Юрій Гріненко звертає увагу на те, що літні місяці завжди супроводжуються помірним попитом на готівку.
«Восени слід очікувати, що, ймовірно, відрив готівкового ринку від безготівкового буде змінюватися», – заявив співрозмовник агентства.
Про те, що курс долара до гривні на готівковому ринку абсолютно відповідає поточній ситуації в країні, заявляє і директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов.
За його словами, у банку не очікують на зростання курсу долара восени, оскільки НБУ має у своєму розпорядженні інструментарій для впливу на готівковий ринок плюс Україна отримує потужну фінансову підтримку від міжнародних партнерів.
Для стрімкої девальвації економічних ознак поки що немає, упевнений Юрій Єфремов.
Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що на 1 серпня сума вкладів фізосіб у банках-учасниках ФГВФО перевищувала 935 млрд гривень: більшу частину заощаджень українці зберігають у національній валюті.
Коментарі (0)