Прогнозів все більше: чи отримає Україна транш МВФ цього року

Плани Кабінету міністрів профінансувати значну частину дефіциту бюджету-2021 шляхом розміщення ОВДП в Morgan Stanley називають «занадто завищеними».

Експерти інвестбанку Morgan Stanley оцінили шанси України отримати транш МВФ обсягом $0,7 млрд в 2020 році як «мінімальні», передає Banker.ua, посилаючись на дані Інтерфакс-Україна.

На думку аналітиків Morgan Stanley, отриманню траншу від Міжнародного валютного фонду перешкоджає низка невирішених питань стосовно нинішньої програми співпраці України з МВФ.

При цьому плани уряду профінансувати значну частину дефіциту бюджету-2021 шляхом розміщення облігацій внутрішньої держпозики експерти називають «занадто завищеними». Це, роблять висновок в Morgan Stanley, і підштовхує Україну до співпраці з Фондом.

За словами аналітиків, через проблеми з внутрішнім фінансуванням дефіциту може виникнути необхідність нарощування зовнішнього фінансування, причому в значних обсягах.

Підрахунки експертів показують, що чиста емісія ОВДП на весь рік потребує середньомісячної чистої емісії в 17 млрд гривень, а це значно вище поточного рівня. У Morgan Stanley також зазначають, що з початку поточного року чиста емісія облігацій досягала 31 млрд гривень.

При цьому, додають аналітики, термін обігу ОВДП значно впав, в той час як частка нерезидентів на внутрішньому ринку запозичень скорочується.

За словами експертів, в подібній ситуації ймовірність зовнішнього фінансування істотно підвищується, але нинішня програма з МВФ, ще до першого її перегляду, йде з порушенням графіка.

У Morgan Stanley не виключають, що в 2020 році Україна може розмістити ще один випуск єврооблігацій, але лише за наявності можливості на ринку.

Читайте також: Що буде з ринком автокредитування цієї осені: опитування експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови ОП Юлії Ковалів, переговори з МВФ щодо приїзду місії Фонду тривають: сторони розглядають новий формат візиту – в режимі онлайн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)