Чи підвищить сьогодні НБУ облікову ставку: прогнози банкірів

Збереження ставки на рівні 8% у вересні прогнозують лише в «Юнекс Банку».

9 вересня регулятор підвищить облікову ставку до 8,5%. Такий прогноз озвучили представники найбільших банків в бесіді з Интерфакс-Україна, передає Banker.ua.

На думку українських банкірів, сьогодні НБУ підвищить ключову ставку на 50 базисних пунктів. Олексій Блінов з «Альфа Банку» зазначає, що протягом останнього місяця ставку підвищили більше 10 центробанків у всьому світі, і український регулятор «рухається в світовому тренді реагування на інфляцію».

У банку очікують, що НБУ підвищить ключову ставку до 8,5%, але, в той же час, заявляють, що поточну монетарну політику Нацбанку не можна розцінювати як жорстку, адже реальна ставка залишатиметься нижчою за нейтральний рівень.

В «Укрексімбанку» також очікують на підвищення ставки на 50 б.п., вказуючи при цьому на збереження фундаментального інфляційного тиску на рівні 7,3% р/р і прискорення споживчої інфляції з 9,5% р/р до 10,2% р/р.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку Сергія Колодія з «Райффайзен Банку», сьогоднішнє засідання комітету з монетарної політики буде проміжним, тому рішення щодо ставки навряд чи буде відрізнятися від представленої в липні траєкторії, яка передбачає підвищення з 8% до 8,5%.

На перегляд показника в бік підвищення ставлять також в «ОТП банку» і банку «Південний», тоді як в «Юнекс Банку» прогнозують збереження ставки у вересні на рівні 8%.

За словами голови правління «Юнекс Банку» Івана Світека, з одного боку, липневий вихід інфляційної динаміки за рамки прогнозу підштовхує регулятора до збільшення ставки, а, з іншого, – на тлі ускладнення ситуації з пандемією більшість членів монетарного комітету можуть вважати підвищення надмірним заходом.

Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, найприбутковішими за підсумками перших 7 місяців 2021 року стали «ПриватБанк», «Ощадбанк» і «Райффайзен Банк».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)