Чи подешевшають в червні-липні кредити: прогноз банкіра

Облікова ставка НБУ не є єдиним параметром, що визначає ставки по кредитах, зазначають в «Кредобанку».

Результатом зниження облікової ставки стане зниження вартості депозитів і кредитів на 1-2% пункту протягом червня-липня. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Євген Заіграєв.

За словами нашого співрозмовника, в короткостроковій перспективі зниження облікової ставки призведе до зниження ставок по депозитах фізичних осіб і бізнесу, а також ставок за ощадними і поточними рахунками.

«Крім того, таке зниження надасть можливість банкам знизити ставки за кредитами в боротьбі за кредитоспроможного позичальника», – додає експерт.

У той же час, зазначає Євген Заіграєв, потрібно враховувати, що облікова ставка НБУ не є єдиним параметром, що визначає ставки по кредитах.

«Одним з орієнтирів при ціноутворенні на кредити є вартість залучення коштів Міністерством фінансів України. Наприклад, на аукціоні 9 червня 2020 року уряд залучив 6,1 млрд грн. на термін від 9 до 18 міс. під ставку 10,7% – 10,8% в гривні. Вартість кредитів для великого бізнесу зазвичай дорожче на 1-3% пункту (тобто адекватна ставка, розрахована таким чином, може становити 11,7 – 13,8%), а для клієнтів МСБ – ще на 2-5% пункту дорожче (13,7 – 18,8%). Я не думаю, що рентабельність кредитних продуктів зміниться в короткій перспективі, тому що банки намагатимуться зберегти свою маржу або компенсувати її незначне зниження за рахунок приросту комісійних доходів», – говорить співрозмовник Banker.ua.

Згідно з прогнозом банкіра, ринок буде реагувати на ініціативу НБУ зниженням ставок.

«Перші зміни відбудуться на міжбанківському ринку вже найближчим часом. Потім, протягом 2-3 тижнів, можуть бути знижені ставки за клієнтськими депозитами і кредитами основними гравцями ринку. Зазначені зміни торкнуться, в першу чергу, нових угод. Кредити і депозити, ставки за якими було зафіксовано раніше, продовжать діяти з поточною прибутковістю. Запити на зміну умов за діючими угодами будуть подані клієнтами і розглянуті банками протягом найближчих 3-5 місяців», – пояснює представник «Кредобанку».

Таке зниження, на думку Євгена Заіграєва, є більш ніж достатнім і обґрунтованим поточним рівнем інфляції.

«Подальше зниження поки малоймовірно», – прогнозує він.

За словами експерта, результатом зниження облікової ставки стане зниження вартості депозитів і кредитів на 1-2% пункту протягом червня-липня.

«Таким чином, економіка отримає кредити в гривні під 10 – 15% (в залежності від сегменту бізнесу). Більш доступними стануть % ставки по іпотеці і автокредитах. Дорогими залишаться споживчі, нецільові кредити готівкою», – зазначає наш співрозмовник.

Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)