Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чи стане «Дія» платною: після Мінцифри із коментарем виступив Нацбанк
Регулятор відповів на запитання, яке розбурхало днями український інформпростір.
У НБУ пояснили, як реагувати на новини про те, що «Дія» може стати платною на тлі встановлення тарифів у BankID, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.
Нацбанк закликає ігнорувати повідомлення про запровадження плати за користування сервісом «Дія», який нібито перестане бути безкоштовним після 1 лютого.
Регулятор нагадує, що вже з початку наступного місяця у Системі BankID НБУ будуть встановлені тарифи для банків та компаній, які надають послуги на комерційній основі.
Так, згідно з рішенням НБУ, менш ніж через 2 тижні вартість підключення нового абонента до BankID становитиме 2500 гривень, тоді як приєднання до системи додаткового абонентського вузла коштуватиме комерційним користувачам 2000 гривень.
Супровід абонентів коштуватиме 600 гривень на місяць, а обробка результативних підтверджень ідентифікації потягне 0,10 гривні за 1 операцію.
У той же час, уточнює Нацбанк у своєму офіційному Telegram-каналі, ці тарифи не поширюються на користувачів-фізичних осіб, для яких BankID залишається безкоштовним. Не стосуються платні послуги й постачальників некомерційних послуг – йдеться, зокрема, і про сервіс «Дія».
Напередодні про те, що вхід до «Дії» для українських громадян залишається абсолютно безкоштовним, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
За словами керівника відомства Михайла Федорова, мобільний додаток «Дія» – державний продукт, який має залишатися виключно безкоштовним.
Число користувачів програми «Дія» станом на кінець 2021 року перевищувало 12 млн осіб.
Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що станом на 14 січня Система BankID НБУ об’єднувала понад 130 абонентів: серед них 92 учасники – постачальники послуг та 39 банків-ідентифікаторів.
Коментарі (0)